DHA'nın "Orman yakmak için keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu'da yakalandı" haberi Valilik tarafından yalanlandı

DHA'nın "Orman yakmak için keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu'da yakalandı" haberi Valilik tarafından yalanlandı

DHA'nın "Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı" başlıklı haberi Manisa Valiliği tarafından yapılan bir açıklama ile yalanlandı. Açıklamanın ardından DHA haberi kaldırdı.

Demirören Haber Ajansı (DHA), Manisa Valiliği'nin "Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı" haberini yalanlamasının ardından siteden kaldırdı.

Manisa Valiliği, Turgutlu ilçesinde çıkan orman yangınına ilişkin Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) yaptığı “Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı” haberini yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

HERHANGİ BİR BİLGİ YA DA BULGU SÖZ KONUSU DEĞİL

Valilik’ten yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Turgutlu'da bugün gözaltına alınan PKK/ PYD şüphelisi 2 şahıs, terör örgütlerine yönelik yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda yakalanmıştır. Bazı basın yayın organlarında bu operasyonla ilgili olarak, orman yangınlarının şüphelilerinin yakalandığı şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Terör operasyonu neticesinde göz altına alınan şahısların devam eden orman yangınlarıyla irtibatlı olduklarına dair herhangi bir bilgi ya da bulgu söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Valilik açıklaması ardından DHA’nın haberi siteden kaldırdığı görüldü.

898e2e4a-f061-4d4e-abde-ea5e7c612c4b.jpeg

Medya