Didim Belediye Başkanı'na komisere hakaretten soruşturma açıldı

Didim Belediye Başkanı'na komisere hakaretten soruşturma açıldı

CHP'li Başkan Atabay’a komisere hakaret ve tehditten soruşturma.

Ahmet Deniz Atabay hakkında, kendisine beyzbol sopalı saldırının ardından olay yerine gelen sivil komisere hakaret, tehdit ve fiziki eylemden dolayı soruşturma açıldı.

Didim'de 14 Haziran'da ruhsatsız olduğu gerekçesiyle bir otelin belediye ekiplerince mühürlenmesinin ardından, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut'a bir restoranda 6 kişi tarafından beyzbol sopalı saldırı gerçekleşti.

Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı darp edildi. Olaydan sonra restorana gelen polis ekipleri ile başkan arasında yaşanan gerginlikte, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli sivil komiserin üzerine yürüyerek hakaret, tehdit ve fiziki eylemde bulundu.

Yaşanan anlar ise iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. Olayın ardından Atabay, "Bu memlekette devlet var ya, varsa devlet gelsin buraya" ifade etmesi de bir cep telefonu ile kaydedildi.

Didim İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli komiserin şikâyetini dikkate alan Didim Cumhuriyet Savcılığı, hakaret, tehdit ve fiziki eylemde bulunduğu iddiasıyla Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay hakkında soruşturma açtı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem