Didim belediyesine kumpas olayında ikinci perde

Didim Belediye Başkanı'na yapılan tecavüz komplosunun sözde mağduru S.T., Ayla Ekin Deniz'in  ve eşi Suat Deniz'nin gazetesinde köşe yazarı olduğu ortaya çıktı.

 

2014 yerel seçimlerinde Didim Belediye Başkanlığına seçilen Ahmet Deniz Atabay’ın göreve başlamasıyla birlikte bir önceki dönemde verilen imara aykırı bina ruhsatını iptal etmesiyle başlayan süreçte Ahmet Deniz Atabay’ın önce evi kurşunlanmış daha sonra kızı kaçırılmaya çalışılmış ve bu süreç çeşitli tehdit, iftira ve şantajlarla bugüne kadar gelmişti. Son olarak da Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın kendisinden iş isteyen kadına cinsel istismarda bulunduğu haberi tüm Türkiye’ nin gündemine oturmuştu. Cinsel istismara uğradığını iddia eden S.T adlı kadının adli makamlara daha herhangi şikayeti yokken bir anda tüm basında organize bir şekilde Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın halihazırda hiçbir soruşturma yok iken tutuklanarak cezaevine gönderildiği haberleri ilk günden beri Didim’de bir türlü amacına ulaşamayan Rant Çetesinin yeni bir komplo hazırlığı içerisinde olduğunu akla getirmişti. 

VE BUGÜN ORTAYA ÇIKAN GELİŞMELER IŞIĞINDA ,

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Osman Selçuk Aldemir’e yönelik kumpas ve şantaj iddiasıyla haklarında soruşturma açılarak gözaltına alınan Aydın Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Suat Deniz, eşi Ayla Ekin Deniz ve onlarla birlikte hareket ettiği tespit edilen gazeteci Mehmet Özışık’ın, Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’e yönelik tecavüz iddialarında da birlikte hareket ettiklerine ortaya çıktı. Özışık kardeşler ihbarı yapan ve yayınladıkları videoda sadece sesini verdikleri belediye başkanı tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edilen kadının kimliğini ısrarla saklamıştı. İsmini sakladıkları kadının aynı soruşturmada şüpheli olan Ayla Ekin Deniz ve eşinin sahibi olduğu ‘’beklenegazete’’ de köşe yazarlığı yaptığı ortaya çıktı. https://tele1.com.tr/yandas-medyanin-tutuklattirma-telasi-baskan-atabay-gorevimin-basindayim-221147/ Mehmet Özışık’ın youtube kanalından yayınladığı videodaki iddiaları dile getiren ve Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ile ilgili suç duyurusunda bulunan kişinin, Özışık ile birlikte ADÜ Rektörü Aldemir’e yönelik şantaj ve tehdit soruşturmasında şüpheli olan Suat

Deniz. ve Ayla Ekin Deniz'in sahibi olduğu ‘’BEKLENENGAZETE’’ isimli internet haber sitesinde köşe yazarı olarak çalışan S.T. olduğu bilgisine ulaşıldı.

AYRICA AYLA EKİN DENİZ'İN KAÇAK OTELİN AÇILIŞ TÖRENİNDE SUNUCULUK YAPTIĞI ÖĞRENİLDİ.

S.T’nin avukatının ise, Özışık kardeşlerin, hiç tanımadıklarına dair şeref yemini etmesine karşın Didim’de kaldıkları otelin de sahibi olan ve Didim Belediye Başkanı Atabay ile kaçak yapı nedeniyle 6 yıla yakın zamandır mücadele eden iş adamı Ahmet Orak’ın da avukatı olan Av. Murat Sultansu olduğu öğrenildi. Bilindiği gibi gazeteci Mehmet Özışık, kardeşi Süleyman Özışık ile birlikte, Didim Belediyesi tarafından 15 defa mühürlenen binanın sahibi Ahmet Orak’la ilişkili olmakla ve onun adına Didim Belediye Başkanı Atabay’a şantaj yapmakla suçlanmış, Özışık kardeşler ise hiçbir ilişkilerinin olmadığını şeref yemini ederek reddetmişlerdi. 

Politika