Ali Erbaş'tan sonra şimdi de Bilal Erdoğan Atatürk'ü hedef aldı: Kıyafet ve harf devrimi üzerinden kin kustu

AKP saflarında Atatürk'e yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Erdoğan'ın Atatürk'e ilişkin sözlerinden cesaret alan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Gazi'yi 'lanet'le hedef almıştı. Erbaş'ın ardında bir saldırı da Bilal Erdoğan'dan geldi.

AKP saflarında Atatürk'e yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Erdoğan'ın Atatürk'e ilişkin sözlerinden cesaret alan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Gazi'yi 'lanet'le hedef almıştı. Erbaş'ın ardında bir saldırı da Bilal Erdoğan'dan geldi. Erdoğan Atatürk'ün 'kılık kıyafet' devrimlerine dil uzattı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Yunanistan, Çin niye alfabesini değiştirmemiş. Demek ki gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş" dedi.

CNN Türk'te "Hafta Sonu" programına konuk olan Bilal Erdoğan'a Hakan Çelik, "İngilizce, İtalyanca, Fransızca, Arapça, çok dil konuşan bir insansınız, iyi de bir eğitim kariyeriniz var. Burada izleyicilerimiz ilk defa sizi televizyonda görmüş olabilir. Siz televizyona çok az çıkan bir insansınız. Belki de üçüncü program olmuş olabilir. Neden bu kadar az kendinizi anlatıyorsunuz? Çünkü gerek sosyal medya gerek geleneksel medyada Bilal Erdoğan dendiği zaman ortaya çıkan algıyla şu an Bilal Erdoğan arasına bir uçurum vardır. Biraz kendinizi anlatmamak yönünde kırgınlık, küskünlük, tepki mi, daha çok kendinizi anlatmayı düşünmediniz mi?" sorusunu sordu. 

Bilal Erdoğan, "Şimdi tabii bunları 17/25 Aralık’tan önce yapsaydım daha anlamlı olurdu gibi düşünüyorum. O dönemden sonra ne zaman gündem olsa ‘Kendine daha iyi tanıtman lazım’  dendiği zaman o işe ben girişemedim. O farklı bir motivasyon gerektiriyor, oraya kafa yorma ve zaman gerektiriyor. İştigal ettiğim alanlar biraz işin mutfağı gibi görünün alanlar… Gençler yetişsin, kendi kültürünü sevsin, çocuklara burs verelim vs. Hep böyle yaygın reklamı yapılıp da karşılık görülemeyecek işler olduğu için…" değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan, "Bazı şeyleri de eğitimimiz itibariyle karşılığını illa bu dünyada alacağımızı düşünmüyoruz.Doğru şeyleri yapalım, Ben PR’la işlere girdiğim zaman diğer işlerimi zehirler mi acaba diye kaygıya giriyorum.  

Elbetteki bir Cumhurbaşkanı’nın oğlu olmak, böyle bir ailenin üyesi olmanın da getirdiği birçok komplikasyonlar, zorluklar var.  En büyük zorluk ben 'Cumhurbaşkanı’nın oğlu olsa yapardım' dediği her şeyi bizim üzerimize boca ediyor." diye konuştu.

KENDİ VAKFINA BEDELSİZ ARAZİ KİRALANAN BİLAL ERDOĞAN’DAN AYASOFYA AÇIKLAMASI

Bilal Erdoğan Ayasofya ile ilgili soruya verdiği cevapta "Vakıf malı kutsaldır. Vakıf malını insanlar kiralamaya korkar." dedi.Beykoz Belediyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’ndan kiraladığı mesire alanının kullanım hakkını 2043 yılına kadar 'bedelsiz bir şekilde' Okçular Vakfı’na verdi. AKP'li Üsküdar Belediyesi, Bilal Erdoğan'ın kurucusu olduğu vakfa belediye ait bir taşınmazı 49 yıl süreyle bedelsiz olarak verdi.

BİLAL ERDOĞAN'DAN ALFABE AÇIKLAMASI

"Yunanistan, Çin niye alfabesini değiştirmemiş. Demek ki gelişmenin alfabeyle alakası yokmuş. Son 20 yıldaki Türkiye'nin güçlenmesine sıçrayışına bakıyorum. Bunun arkasında dindar insanların ciddi rolü var" 

Bilal Erdoğan

Etiketler :