Dimensity 8100’e göre çok daha iyi bir performans sunacak

Dimensity 8100’e göre çok daha iyi bir performans sunacak

2 Aralık’ta resmi olarak tanıtılacak olan iQOO Neo 7 SE’nin Dimensity 8200 yonga setinden güç alan ilk telefon olacağı kesinleşti.

iQOO, Neo 7 serisi telefonlarını geçtiğimiz ay resmen tanıttı. Ancak bu seri henüz tamamlanmış değil. Çünkü 2 Aralık’ta düzenlenecek tanıtım etkinliğinde, merakla beklenen iQOO 11’in yanı sıra Neo 7 serisinin yeni üyesi iQOO Neo 7 SE de resmen tanıtılacak.

iQOO’nun 2 Aralık’ta düzenleyeceği bu tanıtım etkinliği için bekleyiş sürerken, paylaşılan yeni bilgiler sayesinde telefonun yonga seti kesinleşti. iQOO, Neo 7 SE’nin Dimensity 8200 yonga setinden güç alacağını doğruladı. Bu da iQOO Neo 7 SE’nin bu yonga setini kullanan ilk telefon olacağı anlamına geliyor. MediaTek’in yeni yonga seti, öncülü olan Dimensity 8100’e göre çok daha iyi bir performans sunuyor.

iQOO Neo 7 SE

Adından da anlaşılacağı üzere SE modeli iQOO Neo 7’nin biraz daha düşük özelliklere sahip versiyonu olacak. Bunun en belirgin olduğu özellik yonga seti. Hatırlayacağınız gibi iQOO Neo 7, Dimensity 9000+ yonga seti ile piyasaya sürülmüştü.

Neo 7 SE’nin 6.78 inçlik AMOLED bir ekrana sahip olacağı söyleniyor. FHD+ çözünürlüğündeki bu ekranın yenilenme hızı ise 120 Hz olacak. Telefonda 5000 mAh’lık bir batarya bulunacak.

Bunun ötesinde hangi değişikliklerin olacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak telefonun 120W şarj hızıyla geleceğinin söylenmesi, bu konuda bir değişiklik olmayacağını gösteriyor. Çünkü standart model de 120W şarj hızına sahip.

God of War Ragnarok, PS2 grafikleriyle yeniden yapıldı

Etiketler :