Discord problemi araştırmaya başladı

Discord problemi araştırmaya başladı

Yakın tarihli ve “yaygın” bir kesinti sonucu, Discord sunucularına erişilemiyor. Uygulama bazı bölgelerde kullanıcılar tarafından çalışmıyor olarak bildirildi.

 Şirket dakikalar sonra, kesintiye neden olan temel sorunu belirlediğini söyledi, ancak aynı zamanda veritabanı kümelerinden biriyle ilgili ikincil bir sorunla da uğraştığını belirtti.

Discord kısa süreli bir kesinti problemi ile karşı karşıya

Şirket problemin yaşandığı sıra, “Çağrı sırasında yanıt ekibimizin tamamı çevrimiçi durumda ve soruna yanıt veriyor” ifadelerini kullandı. Problemin yaşanmasından bir kaç saat sonra şirket, trafik yükünü yönetmek için bir oturum açma sınırı uyguladı. Bu sınır işler normale döndükçe yavaş yavaş gevşetildi. Henüz Discord’un hesabına erişemiyorsanız, biraz beklemeniz ve 30 dakika kadar sonra tekrar denemeniz faydalı olacaktır.

 

Problemler şimdilik giderilmiş görünüyor. Discord, çoğu kullanıcının artık oturum açıp hizmeti tekrar kullanabilmesi gerektiğini söylüyor. Şirket, “Önümüzdeki bir saat içinde, bazı Uygulamanın sunucuları, botlarla etkileşimde bazı sorunlar görmeye devam edebilir” dedi. “Olayı çözmenin bir parçası olarak veritabanlarımızdaki yükü azaltmamız gerekiyordu ve eğik çizgi komut sistemimizin bazı kısımlarını geri çevirdik.” Discord, problemin tam olarak ne olduğu hakkında daha fazla bilgiye sahip olduktan sonra bir rapor  paylaşmaya söz verdi. Uygulama en çok oyun sevenler tarafından kullanılıyor. Oyuncular birbiriyle iletişim kurmak için en çok Discorduyg’un ulamasına yöneliyor.

Google Docs yeni özellik alıyor: Dökümanlarınız güvende kalacak

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji