Dolar ne kadar oldu? Dövizde son durum

Dolar ne kadar oldu? Dövizde son durum

Kritik teknik seviyeyi kırdıktan sonra dün 7.10'un altına kadar sarkan ancak kâr realizasyonuyla kazanımlarını geri veren dolar/TL bugün güne yatay bir başlangıç yaptı.

Geçen hafta TCMB’nin sıkı para politikasının uzun süre devam etmesi gerektiğini vurgulamasının ardından hafta başında kritik 7.24 seviyesinin altına inen ve iki gündeki değer kazancı yüzde 2.5’i bulan dolar/TL dün 7.09’a kadar geriledikten sonra akşam 7.19’lu seviyelerden işlem gördü.

Döviz piyasasındaki işlemlerde; dolar 7,19, euro 8,65 ve sterlin 9.81'den işlem görüyor.

Uluslarası piyasalara bakıldığında dolar, ABD ekonomisinin Avrupa’ya kıyasla daha güçlü toparlanmasına paralel olarak euro karşısında iki ayın zirvesini gördü, dolar endeksi ise iki ayın zirvesi 91.283’e dün yükseldikten sonra bugün 91.046 ile yatay seyretti. Risk iştahının göstergelerinden borsalar ise Asya’da kazanımlarını art arda üçüncü gününe taşıyarak bugün yüzde 0.5 yükseldi.

Temmuz ayına kadar yoğun iç borç ödemesi gerçekleştirecek olan Hazine dünkü değişim ihaleleriyle mayıs ve haziran ayında itfa etmesi gereken yaklaşık 2.4 milyar TL borcu 2030 yılına öteledi. Hazine geçen ay da nisan, mayıs, haziran döneminde yapacağı yaklaşık 5.5 milyar itfayı 8-10 yıl ötelemişti.

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi