TL'nin en değersiz günleri bitmiyor.. Dolar ve Euro haftaya yine rekorla başladı, işte yeni rekorlar!

TL'nin en değersiz günleri bitmiyor.. Dolar ve Euro haftaya yine rekorla başladı, işte yeni rekorlar!

İstanbul serbest piyasada dolar 7,39 TL'den, Euro 8,76 TL'den haftaya başladı.

 

  Serbest piyasada 7,38 liradan alınan dolar, 7,39 liradan satılıyor. 8,75 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 8,76 lira olarak belirlendi. Cuma günkü kapanışta doların satış fiyatı 7,3730 lira, avronun satış fiyatı ise 8,7170 lira olmuştu. Küresel piyasalar yeni haftaya karışık bir görünümle başlarken, yurt içinde bu hafta gerçekleştirilecek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu toplantısı takip edilecek.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını, ABD ile Çin arasındaki gerilim, jeopolitik gelişmeler ve ekonomi teşvikleri gündemin odağındaki yerini korurken, geçen haftanın son işlem gününde borsalarda etkili olan karışık seyir, Asya piyasaları ile yeni haftaya da taşındı. Yurt içinde, cuma günü Avrupa borsalarına paralel satıcılı bir seyir izlenen Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi, yüzde 1,49 değer kaybıyla günü 1.083,83 puandan tamamladı.

Geçen hafta 7,3712'den kapanış yapan dolar/TL ise bugün bankalararası piyasanın açılışında 7,39 seviyesinden işlem görüyor.Yeni haftanın gündeminde, TCMB'nin perşembe günü gerçekleştireceği Para Politikası Kurulu toplantısı ve cuma günü piyasalar kapandıktan sonra açıklanması beklenen uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings'in Türkiye değerlendirmesi öne çıkıyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi