Düğünlere bir ilde daha kısıtlama geldi!

Düğünlere bir ilde daha kısıtlama geldi!

Rize’de artan Kovid-19 vakalarının verilerine bakıldığında düğünlerin saatlerinin düşürülmesi gerekliliğini gördüklerini söyleyen Vali Çeber, “Önümüze verileri koyduk, 'Düğünlerimizi 2 saatle sınırlandıralım' dedik

Türkiye'de koronavirüs vakalarının son günlerde artış yaşadığı iller arasında bulunan Rize'de önlemler artırılıyor. Rize Valisi Kemal Çeber,“Önümüze verileri koyduk, 'Düğünlerimizi 2 saatle sınırlandıralım' dedik. Şimdi arkadaşlarımız onunla alakalı çalışma yürütüyor. Düğünlerde ikramı kaldırıyoruz." açıklamasında bulundu.

Türkiye'de son zamanlarda koronavirüs vakalarında ciddi bir tırmanış söz konusu. Yükselmede bazı illerin başı çektiği görülüyor. Bu iller arasında Rize de bulunuyor. Özellikle düğünler nedeniyle önemli vaka artışları yaşanan ilde buna yönelik adımlar atılmaya başlanıyor. İldeki son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Rize Valisi Kemal Çeber, vatandaşlardan maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralları konusunda daha itinalı olmasını istedi. Çeber “Son günlerde sosyal hayatın artmasıyla da vaka sayılarımızda biraz artış var. Sosyal hayatımızı, ekonomimizi, düğünlerimizi devam ettirelim diyoruz. 

Rize’de vatandaşlarımız genel anlamda bu kurallara uydu, uymayanlardan rahatsız oldu. Bizde rahatsız olduk ama uymayan da bir kesimimiz var. O nedenle son günlerde vaka sayılarımızda artış oldu. Biz kimseye ceza yazmak istemiyoruz. Hiçbir iş yerini kapatmak istemiyoruz” diye konuştu.

DÜĞÜNLERE 2 SAAT SINIRLAMASI

Rize’de artan Kovid-19 vakalarının verilerine bakıldığında düğünlerin saatlerinin düşürülmesi gerekliliğini gördüklerini söyleyen Vali Çeber, “Önümüze verileri koyduk, 'Düğünlerimizi 2 saatle sınırlandıralım' dedik. Şimdi arkadaşlarımız onunla alakalı çalışma yürütüyor. Düğünlerde ikramı kaldırıyoruz. Düğünlerde ikramın bu süreci tetiklediğini somut olarak gördük. Restoranlarda yetkililerin metrekare ölçümünün ardından masalar yeniden dizayn edilecek. Bu konuda bir gevşeme görüyoruz. Ona göre bu sayının üzerinde müşteri almaması noktasında esnafımızın desteği ile bunu gerçekleştireceğiz. Hiç kimse düğünü yapılırken arkadan 2 polisin onu izlemesinden zevk almaz, 2 jandarmanın denetim anlamında onu izlemesinden zevk almaz. Bunu bizde istemiyoruz, o nedenle herkesin kurallara daha dikkatli uyması gerekiyor” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yaşam