Dünden bugüne Türkiye’deki tarikatlar

Siyaset Bilimci Prof. Dr. Barış Doster, Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mithat Baydur, İyi Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ve eski CHP Milletvekili Haluk Pekşen, Tuba Emlek’in sunduğu Mercek programına konuk oldular.

Özdağ, Doğu Akdeniz’deki son gelişmeleri değerlendirdi. “Yunanistan bir şart koydu. Bu şartın dolaylı olarak karşılandığını görüyoruz. Oruç Reis 33 gün sonra geri dönüyor” ifadelerini kullanan Özdağ, “Bu Türkiye’nin sıkıştığını gösteriyor. Türkiye’yeyi sıkıştıran izlenen politikaların oturduğu Müslüman Kardeşler çizgisidir” dedi. 

Türk Milleti Diyeceksiniz Ve Ondan Sonra Türk Milli Menfaatini Savunacaksınız Ama....   

Pekşen, Doğu Akdeniz’deki son gelişmeleri yorumladı. Pekşen, “‘Fatih gemisini bakım için kıyıya çektik.’ sözlerine ben inanmam. Uzun dönemden beri, TSK’da çok sayıda Kumpas davalarında generalin, amiralin, subayın vs. avukatlığını yaptım. Durumu da biliyorum. Bizim Hava Kuvvetleri’mizin bile inanılmaz bir ikmal kabiliyeti var havada. Deniz Kuvvetleri’mizin bundan aşağı kalmayan çok daha donanımlı müthiş bir ikmal ve bakım kabiliyetleri var. Bütün bunlara rağmen ‘Fatih gemisini bakım nedeniyle kıyıya çekiyorum’ demenin izah edilebilir yani yoktur” ifadelerini kullandı.