Dünya Şampiyonası Shenzhen şehrinde olacak

Dünya Şampiyonası Shenzhen şehrinde olacak

Riot Games, 2021 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın Çin’in Shenzhen kentinde yapılacağını duyurdu. Dünya Finali, 6 Kasım’da Shenzhen FC futbol kulübüne ev sahipliği yapan 60.000 kapasiteli bir stadyum olan Universiade Spor Merkezinde olacak.

2021, League of Legends espor sahnesi için oldukça heyecan verici bir yıl olacak şekilde şekilleniyor. Riot Games sonunda 2021 Dünya Şampiyonası Finalleri mekanını duyuruyor. COVID-19 salgını, dünya çapındaki e-spor oyunlarının LAN üzerinden etkinliklere ev sahipliği yapması için işleri oldukça zor hale getirdi.

Böylece tüm sahne çevrimiçi oluyor. Worlds 2020, Shanghai Media Tech Studios’ta çevrimdışı olarak barındırılsa da, öncekilerle aynı sihre ve enerjiye sahip değildi. Canlı bir seyirci yokluğuyla, aynı atmosfer yakalanamadı. League of Legends Worlds Championship 2021, 6 Kasım’da Shenzhen Universiade Spor Merkezi’nde düzenlenecek ve dünyanın en iyi takımları birbirine karşı mücadele edecek.

League of Legends 2021 Dünya Şampiyonası Çin'in Shenzhen şehrinde olacak

Riot Games Küresel Espor Başkanı John Needham yaptığı açıklamada, “Bu yıl Worlds 2021 ile eğlence ve sporun sınırlarını zorlamaktan ve LoL Esports’un önümüzdeki 10 yılını tanımlamaktan son derece heyecanlıyız,” dedi. “Shenzhen, binlerce ileri teknoloji startupı ve girişimci arayışıyla Çin’in en rekabetçi ve yenilikçi şehridir, bu yüzden finallerimize ev sahipliği yapmak için mükemmel bir yer olduğunu hissettik. Etkinlik genellikle Asya, Kuzey Amerika ve Avrupa’daki ev sahibi ülkeler arasında yıldan yıla değişiyor, ancak bu etkinlikle birlikte, Çin’in ev sahiplii yaptığı üst üste ikinci yıl olacak. Geçen yılki finaller küçültülmüş bir olay olarak kaldı. Başlangıçta Çin’deki çeşitli şehirlerde gerçekleşmesi planlanan etkinlik,  Şangay ile sınırlı kaldı. Güney Kore DAMWON Gaming, 2020’de Sihirdar Kupası’nı kazandı. Riot Games yaptığı açıklamada, turnuvanın ilk turları hakkında detayların hala geleceğini söyledi.

Koronavirüs aşıları hangi ülkelerden gelecek: Fahrettin Koca açıklama yaptı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji