Eğitime ara! 2 ilde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verildi

Eğitime ara! 2 ilde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime ara verildi

İki ilde eğitime kar engeli! Kar yağışı hayat şartlarını zorlaştırıyor.

Tunceli’nin Pülümür, Ovacık, Nazimiye ve Hozat ilçelerinde 4 gündür aralıksız süren kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkilemeye yaşam şartlarını zorlaştırmaya devam ediyor.

Kar kalınlığı ilçe merkezlerinde 1 metreye kadar ulaşırken, 160 köy yolu ulaşıma kapandı. Tunceli Valiliği, kar yağışının etkili olduğu Hozat ilçesinde sadece taşımalı eğitime, Ovacık, Pülümür ve Nazimiye ilçelerinde ise eğitime bir gün ara verildiğini, engelli ve hamile personele de bir gün idari izin verildiğini duyurdu.

İKİ İLÇE ARASINDAKİ YOL KAPANDI

Öte yandan, yoğun kar ve tipi nedeniyle Hozat- Karaoğlan- Ovacık yolu 28-59 kilometreleri arası, güvenli hale gelene kadar araç trafiğine kapatıldı. Valilik, vatandaşların bu yolu kullanmak yerine alternatif güzergahları kullanmaları konusunda sürücüleri uyardı.

VALİLİKTEN TATİL AÇIKLAMASI

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde yoğun kar yağışı sebebiyle köy okulları ile taşımalı eğitim veren okullarda  eğitime 1 gün ara verildi.

Ağrı Valiliğinden, “Etkili olan yoğun kar yağışı dolayısıyla, Eleşkirt ilçemizde, köy okullarımızda ve taşımalı eğitim gören öğrencilerimiz için 13 Ocak 2022 Perşembe gününü kapsayacak şekilde eğitim öğretime 1 gün süre ile ara verilmiştir. Eleşkirt ilçemizde, kamu kurumlarında çalışan hamile ve engelli personelimiz de 13 Ocak 2022 Perşembe günü de dahil olmak üzere 1 gün süre ile idari izinli sayılacaktır” açıklaması yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim