Elif Çakır: Bu inadın ve kötü ekonomi yönetiminin ağır faturasını ise maalesef halk olarak bizler ödüyoruz

Elif Çakır: Bu inadın ve kötü ekonomi yönetiminin ağır faturasını ise maalesef halk olarak bizler ödüyoruz

“Faiz sebep, enflasyon sonuçtur” tezindeki inadına devam ediyor. Bu inadın ve kötü ekonomi yönetiminin ağır faturasını ise maalesef halk olarak bizler ödüyoruz"

Gazeteci Elif Çakır, "Erdoğan’ın “verin yetkiyi bu kardeşinize” dediği günden bu yana ülkenin iki yakası bir araya gelmiyor. Bir devlet başkanı bir kez, iki kez yanıldı, öngörüsü doğru çıkmadı diyelim. Beş yıl boyunca yanılır mı? Çelişkiye düşer mi? Beş yıl boyunca ne dediyse tam tersi çıkar mı?Burada bir terslik, bir sakatlık yok mu?" yorumunu yaptı.

"Ülkenin ekonomisini uçuracak vaadiyle getirdiği hükümet sistemi ülkenin felaketi oldu" diye yazan Çakır, "Enflasyon patladı. İstikrar sağlanacak denildi Türkiye’de istikrar diye bir şey kalmadı. Kurumlar çöktü. Ekonomi dikiş tutmuyor. CB Sisteminde Türk lirasının değeri yükselecekti, Amerikan doları her gün yeni bir tarihi rekor kırıyor. İşi olanların dahi geçinmekte zorlandığı bir Türkiye tablosu var. Ama iktidar bütün bu gerçeklerle yüzleşmek, iktisatla bilimle, akılla bağdaşmayan “faiz sebep, enflasyon sonuçtur” tezindeki inadına devam ediyor. Bu inadın ve kötü ekonomi yönetiminin ağır faturasını ise maalesef halk olarak bizler ödüyoruz" diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi