EMO, nükleer santrallerin etkilerini anlatan halka açık toplantı ve söyleşi düzenliyor

EMO, nükleer santrallerin etkilerini anlatan halka açık toplantı ve söyleşi düzenliyor

Elektrik Mühendisleri Odası(EMO), Çernobil faciasının 32. yılında, nükleer santrallerin yıkıcı etkilerini anlatan halka açık bir basın toplantısı ve söyleşi düzenliyor. TMMOB'a bağlı olan EMO, tüm halkı davet ettiği...

Elektrik Mühendisleri Odası(EMO), Çernobil faciasının 32. yılında, nükleer santrallerin yıkıcı etkilerini anlatan halka açık bir basın toplantısı ve söyleşi düzenliyor. TMMOB'a bağlı olan EMO, tüm halkı davet ettiği bu etkinlik ile nükleer santrallerin ölümcül ve felaketlere yol açacak riskleri üzerinde durarak bir farkındalık yaratmayı planlıyor.

EMO'nun açıklaması:

"26 Nisan 1986 yılında meydana gelen ve ülkemizi de yakından etkileyen Çernobil Nükleer Santralı faciasının etkileri hala sürüyor. Çernobil faciasının yarattığı yıkımın izleri hala giderilememişken, 2011 yılında ortaya çıkan Fukuşima Nükleer Santral patlaması radyasyon yaymaya ve tüm doğal yaşamı zehirlemeye devam ediyor.

Çernobil faciasının 32. Yılında, nükleer santralların etkilerini bir kere daha anımsatmak ve ülkemizde inatla sürdürülen nükleer maceranın yol açacağı yıkıma dikkat çekmek için 25 Nisan 2018 Çarşamba günü Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy'un katılacağı Basın Toplantısı ve Söyleşi düzenleyeceğiz.

Üyelerimizi ve duyarlı kamuoyunu davet ettiğimiz söyleşimize biri Japonya'dan diğeri Amerika'dan iki konuğumuz katılacak ve bizleri, ülkemizi bekleyen tehlikeler konusunda bilgilendirecekler."

Toplantı bilgileri:

Konuşmacılar

Masumi Kowata – Fukuşima Tanığı
Prof. Dr. Hayrettin Kılıç -  Green Think Tank of Turunc Foundation Vakfı Kurucusu
Nurcan Bircan Yayla – EMO İstanbul Şubesi
Pınar Demircan – Yeşil Gazete

Basın toplantısı bilgileri

Tarih: 25 Nisan 2018 Çarşamba
Saat: 11.00
Yer: EMO İstanbul Şubesi Alaettin Anahtarcı – Tülin Aydın Eğitim Merkezi (Harbiye)

cernobil-faciasi.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem