Enver Aysever'den 'ihale' açıklaması: Belediyenin savunmasıyla, hakkımdaki iddiaların asılsız olduğu teyit edilmiştir

Enver Aysever'den 'ihale' açıklaması: Belediyenin savunmasıyla, hakkımdaki iddiaların asılsız olduğu teyit edilmiştir

Gazeteci-yazar Enver Aysever, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesinin açtığı yazarlık eğitimi ihalesine ilişkin belediyenin savunma verdiğini ve hakkındaki iddiaların asılsız olduğunun bu savunmalarla teyit edildiğini açıkladı.

Gazeteci-yazar Enver Aysever, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesinden aldığı ihaleye ilişkin açıklamada bulundu. Aysever, "İzmir ihale iftirasıyla ilgili  Sayın Soyer ve belediyenin savunması elimize geçti. Karalama kampanyası yapanların yayınlayacağına ihtimal vermiyorum, ben sorumluluğumu yerine getiriyorum. İlgili belgeler belediyede ve mahkeme dosyasındadır. Oradan edinilebilir" ifadelerini kullandı.

Aysever, sosyal medyadan şu ifadeleri paylaştı:

enver.jpegenver2.jpeg

Ne olmuştu?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Satın Alma Dairesi Başkanlığı Hizmet Alımları Şube Müdürlüğü 13 Ocak 2021 tarihinde yazarlık eğitimi için ihaleye çıkmıştı. Eğitimi gazeteci-yazar Enver Aysever'e vermişlerdi. Aysever, 9 aya yayılan ve toplamda 18 gün sürecek olan eğitim için 90 bin lira alacaktı. Soyer, gelen tepkiler sonrası ihaleyi iptal etmiş, Aysever ise "İhaleyle benim bir ilgim yok. Sayın Tunç Soyer, açıklamasında ayrıntı vermediği için girmediğim ihale ve almadığım ücret üzerinden karalama kampanyası yürüdü" demişti. Aysever, Soyer'e ihaleyi tüm yönleriyle açıklama çağrısı yapmış ancak Soyer çağrıya karşılık vermemişti.

Etiketler :