Epic Games, mağazasına uzun zamandır beklenen bir özelliği ekledi

Epic Games, mağazasına uzun zamandır beklenen bir özelliği ekledi

Herkes bir oyuna puan veremeyecek. Epic, oyunculara bir oyun oturumunu bitirdikten sonra rastgele bir oyun kazanma şansı sunacak.

Şirket, bu yaklaşımın inceleme bombardımanını önleyeceğine ve derecelendirmelerin gerçekten oyunları oynayan kişilerden alındığından emin olacağına inanıyor. Oyuncuların puanlarına göre genel bir derecelendirme hesaplanacak ve bu, oyunun Epic Games Store sayfasında görünecek. Tabii ki amaç, kullanıcıların bir oyunun oynamaya değer olup olmadığını anlamalarına yardımcı olmak. Mağaza sayfaları, insanların bir şey satın alıp almama veya indirme konusunda karar vermesine yardımcı olmak için eleştirmenlerin incelemelerini zaten içeriyordu.

Epic Games Store kullanıcılardan bir talepte bulunacak!

Epic, muhtemelen her oyun veya uygulamada derecelendirme istemeyeceğini ve rastgeleleştirme yaklaşımının oyuncuları spam yapmaktan kaçınmalarına yardımcı olacağını söylüyor. Bu iyi bir çağrı gibi görünüyor. Örneğin, Microsoft’un her Xbox Bulut Oyun oturumundan sonra geri bildirim istemesi biraz can sıkıcı. Ayrıca Epic, bir oyun oturumundan sonra bir anketi yanıtlamanızı isteyebilir. Bir oyunun bir ekiple oynamanın daha iyi olup olmadığı veya savaşın ne kadar zorlu olduğu gibi çok çeşitli sorular sunacak.

Epic, mağaza sayfaları için etiketler oluşturmak için anketlerdeki verileri kullanacak. Sonunda etiketler, kategori sayfalarında ve ana sayfa için etikete dayalı kategoriler oluşturmak için kullanılacak. Buradaki fikir, keşfedilebilirliği geliştirmek ve insanların bir oyundan ne bekleyeceklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olmak.

Ayrıca Epic, geliştiriciler için bir dizi çapraz oyun aracı yayınlıyor. Epic Online Services artık Steam ve Epic Games arkadaş listelerini birleştirebilecek ve oyuncuların arkadaşlarını bulmalarına, arkadaşlık istekleri göndermelerine ve platformlar arası oyun içi davetlerle çok oyunculu oturumlara katılmalarına yardımcı olabilecek bir arayüz sunuyor.

Elon Musk Twitter çalışanlarına seslendi: “1 milyar kullanıcı istiyorum”

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji