Erdoğan: 2023'ü alacağız tereddüt yok

Erdoğan: 2023'ü alacağız tereddüt yok

''Vatandaşımıza dokunalım, insana dokunalım, sokakta ve mahallede, çarşıda ve pazarda olalım. Kazanamayacağımız gönül, telafi edemeyeceğimiz kırgınlık yok"

Grup toplantısında gündemdeki konulara değinen Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP'lilere seslenerek, "2023’ü alacağız. Bu konuda bir tereddüt yok, bir şüphe yok. Zihnimizde soru işareti yok. Vatandaşımıza dokunalım, insana dokunalım, sokakta ve mahallede, çarşıda ve pazarda olalım. Kazanamayacağımız gönül, telafi edemeyeceğimiz kırgınlık yok" dedi.

Türkiye gazetesinden Ebru Karatosun'un haberine göre; sahadan geri dönüşlerden memnun olduğunu dile getiren Erdoğan’ın "Van ziyareti güzel geçti. 2023’ü alacağız. Bu konuda bir tereddüt yok, bir şüphe yok. Zihnimizde soru işareti yok. Vatandaşımıza dokunalım, insana dokunalım, sokakta ve mahallede, çarşıda ve pazarda olalım. Kazanamayacağımız gönül, telafi edemeyeceğimiz kırgınlık yok" dediği öğrenildi. 

Ayrıca, 6’lı masayla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Erdoğan "Buradan bir şey çıkmaz. Kendi aralarında birbirlerine düştüler. Son manevraları birbirlerinin açıklarını kapatmaya yönelik. Bir türlü adaylarını belirleyemediler. Kim ne yaparsa yapsın biz yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

DBP Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz’in Gemlik Yürüyüşü'nde polisin müdahalesi sırasında yaşanan arbedede polise yumruk attığı olaya ilişkin olarak da "Bunlar dokunulmazlık zırhına bürünerek böyle bir şey yapıyorlar. Bu hak değil. Bunlara hukuki yönden gereği yapılacak" diye konuştu. Toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a süreci takip edip etmediğini sordu. Bunun üzerine Bakan Bozdağ’ın, sürecin yakından takip edildiğini vurguladığı, Aydeniz’in 80’e yakın fezlekesinin bulunduğunu ifade ettiği söylendi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika