Erdoğan 7 soruya yanıt vermedi, Kılıçdaroğlu’na 1 dolar göndermesi yaptı

Erdoğan 7 soruya yanıt vermedi, Kılıçdaroğlu’na 1 dolar göndermesi yaptı

Partisinin grup toplantısında FETÖ mücadelesine ilişkin açıklama yapan AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili yönelttiği 7 soruyu cevaplayamadı. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na...

Partisinin grup toplantısında FETÖ mücadelesine ilişkin açıklama yapan AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün siyasi ayağıyla ilgili yönelttiği 7 soruyu cevaplayamadı. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na 1 dolarlık banknot göndermesinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine 500 bin liralık tazminat davası açan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yedi kritik ‘FETÖ’ sorusu yönelterek ‘Cesaretin varsa cevap bekliyorum’ demişti. Ancak Erdoğan, bugün partisinin grup toplantısında FETÖ mücadelesine ilişkin açıklamalarda bulunurken Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelttiği yedi kritik FETÖ sorusuna yanıt vermeyerek Kılıçdaroğlu'nu  hedef gösterdi.

KILIÇDAROĞLU NE SORMUŞTU?

1- 215 bin 92 kişilik ByLock listesi var. Bu listeyi hiçbir ayıklama yapmadan açıklamak FETO ile mücadelenin toplumsallaştırılması için gerekmiyor mu? Bu durumda listeyi açıklamamak suç değil mi? Suç delilleri neden gizlenir?

2- 15 Temmuz gecesi siyasi parti liderleri, bakanlar, üst düzey yöneticiler, belediye başkanları neredeydi? Neden hain darbe girişimi gecesinin HTS kayıtlan açıklanmıyor?

3- Darbe başarılı olsaydı FETÖ'cüler kimi ya da kimleri yönetime getirecekti? Kimler başta olacaktı? Kimin hangi görevde olacağı belli değil miydi? Hangi gerekçeyle bu listeler açıklanmıyor?

4- 15 Temmuz hain darbe girişiminin araştırılması için TBMM'de bir araştırma komisyonu kuruldu. Bu komisyona darbe gecesinin iki kilit ismi davet edildikleri halde gelmediler. Dönemin MİT Müsteşarı ve dönemin Genelkurmay Başkanı... Komisyona gelip açıklama yapmalarını, sorulara cevap vermelerini neden engelledin?

5- TBMM'nin 15 Temmuz araştırma komisyonu raporu aradan uzun bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmıyor?

6- FETÖ borsasını kimler kurdu? FETO borsasını kuranların içinde senin avukatların da var! Avukatlarının mal varlıkları neden incelenmiyor?

7- FETÖ soruşturmasını yapan savcılar neden görevlerinden alındı?

ERDOĞAN NE KONUŞTU?

"Şayet darbe başarılı olsaydı ertesi gün Kılıçdaroğlu milletin karşısına hangi sıfatla çıkartılacaktı. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile ilişkisi 17-25 aralıkla hızlanmış 15 Temmuz’un ardından da zirveye çıkmıştır.

Her şey gibi siyasi duruşunun da yalan olması tabiidir. Çünkü nice ulusalcı, milliyetçi, liberal, Kemalist diye hatta nice şu veya bu İslami ekolden diye bilinen ismin aslında su katılmamış bir FETÖ’cü çıktığını gördük. Kemal Kılıçdaroğlu için de aynı endişenin içindeyim.

FETÖ’nün organizasyon şemasını tam olarak çıkaramadığımızı düşünüyorum, CHP Genel Merkezi’ne yeterince bakılmadığı anlaşılıyor. FETÖ’nün istismar ettiği bir takım düzenlemeler bahane edilerek doğrudan milli idare, Meclis doğrudan hedef alınmıştır. CHP yönetimiyle kimi eski askerlerin koç başlığını yaptığı bu oyun, geçmişte darbecilerin milli iradeyi ipotek altına alma yöntemlerinin bir başka versiyonudur.

Biz FETÖ ile mücadeleyi başlattıktan sonra her geçen gün çıtayı daha da yükselttik. FETÖ’nün 40 yıllık birikimini riske atarak başlatığı darbe girişinin sebebi bizim kararlılığımız değil midir arkadaşlar?"

"KILIÇDAROĞLU'NA 1 DOLARLIK BANKNOT GÖNDERMESİ"

“İnsan bu şahsın evinin ve cüzdanının en gizli köşesinde 1 dolarlık bir banknot saklayıp saklamadığını da merak etmiyor değilim. Benim orada korumalarım gazi oldu. Bay Kemal senin bunlardan haberin var mı? O sat komandoları hepsi yakalandı. Ama bir kısmı Yunanistan’a kaçtı. Bana da adaya gitmemi tavsiye edenler oldu. Ben de o kardeşimize ‘Bu topraklarda doğrum, bu topraklarda öleceğim’ dedim. Eğer 15 dakika gecikme olsaydı bunlar bizi oralarda vuracaklardı. Ama biz o 15 dakika farkla helikopterimiz kalktı, Dalaman’a oradan da İstanbul’a ulaştık. Ey Kılıçdaroğlu sen hala milleti aldatmakla uğraşıyorsun. Kontrollü darbe. Evet kontrol sizde.

Politika