Erdoğan: Ayasofya'yı seçimden sonra isim olarak camiye çevireceğiz

Erdoğan: Ayasofya'yı seçimden sonra isim olarak camiye çevireceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz" diye konuştu.İstanbul mitinglerine sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan,...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz" diye konuştu.

İstanbul mitinglerine sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sultanbeyli'de konuşuyor. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

— Terör örgütü bizden intikam almak istiyor. Çünkü sınırlarımız içinde kafasını ezdik, sınırlarımız dışında adım adım tepesine biniyoruz.

— Ayasofya'yı kısa zaman önce camiden müzeye çevirmişlerdi, inşallah seçimden sonra tekrar müzeden isim olarak camiye çevireceğiz.

— Bizden intikam almak isteyen çok. Bay Kemal de istiyor. Bayan Meral de istiyor. Ama öbür taraftan Netanyahu da istiyor. George da istiyor, isteyenler çok. Ama Ahmet'im, Mehmet'im, Ayşe'm Fatma'mla beraber yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan diyerek yürüyoruz.

— Şunu unutmayın, Türkiye olmasa Kudüs'ü, Filistin'i, Golan Tepeleri'ni istedikleri gibi gasp edebileceklerini düşünenler bizden intikam almak istiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika