Erdoğan Bayraktar 12 yıl sonra "solculuk" imasına kızdı: Hem yazılan haberi yalanladı, hem de oğlu Abdullah'a kızdı

Erdoğan Bayraktar 12 yıl sonra "solculuk" imasına kızdı: Hem yazılan haberi yalanladı, hem de oğlu Abdullah'a kızdı

17 / 25 Aralık davasında Yüce Divan'a sevki gündeme gelen eski bakan Erdoğan Bayraktar, bugün de küçük oğlu Abdullah Bayraktar'a sosyal medya üzerinden kızdı.

Gazeteci Faruk Bildirici''nin, 2009 yılında Erdoğan Bayraktar ile yaptığı röportajı alıntılayan Abdullah Bayraktar, "2009'da vermiş olduğu röportaj, okursanız nasıl kalitesiz Manipülasyoncu olduğunuzu daha açık görmüş olacaksınız" diyerek linki paylaştı.

Abdullah Bayraktar, bu bölümü öne çıkardı:

SİYASET: BİZDE ALLAH KURAN VATAN DİYE GİDER

Gençlikte durumum iyi olsaydı belki olayların içine girerdim. Çünkü olaylara yatkın bir tipim. Arayan sorgulayan kavgacı, atak, devamlı hareket halinde bir yapım vardır. Aklına ne geliyorsa yapmışımdır. Her yoldan geçtik yani. Siyasete karışsaydım moral değerlerin olduğu tarafta olurdum. Bizim ailemiz moral değerlere bağlı mutaassıp bir yapıdır. Ama analiz ettiğin zaman bakıyorsun biz sosyal demokrat yapıya daha uygunuz. Hakikaten Lenin’in mi, kapitalizmin ideolojisi mi doğrudur? Bunlar çok somut şeyler değil. İstiyoruz ki vatanımız yücelsin. Siyaseti hiç sevmiyorum. Bir mezhebe, bir yere bağlanmayı hiç sevmem. Bizde, Allah, Kuran, vatan, devlet, millet diye gider; öbür işlerden ben hiç anlamam.

Abdullah Bayraktar attığı tweet ile, Faruk Bildirici'nin, babasına ait olmayan bir sözü, yani solculuk bölümünü kendisinin yazdığını iddia ederek Bildirici'yi manipülasyon yapmakla suçladı.

Oğlunun bu paylaşımını gören Erdoğan Bayraktar hemen şunu yazdı:
Gerçek sosyal demokratları takdir ederim, fakat ne şahsım ve ne de ailemden hiç kimse Solcu-sosyal demokrat olmamıştır. Arkadaş bizim irademiz dışında yanlış ifade etmiş.

Erdoğan Bayraktar bu tweeti attıktan hemen sonra oğlu Abdullah önce yazdıklarını sildi, sonra tekrar aynı şekilde paylaştı.

Daha sonra da babasının yazdığını RT'ledi.

12 yıl neden beklediniz?

Abdullah Bayraktar ve babası Erdoğan Bayraktar haber yayınlandıktan tam 12 yıl sonra eleştiri getirdi. Röportaj, Hürriyet gazetesinde Faruk Bildirici imzasıyla yayınlandığı sırada  Erdoğan Bayraktar, Çevre ve Şehircilik Bakanıydı. Bayraktarlar o tarihten bugüne eleştirmediği "solculuk" ifadesine 12 yıl sonra bugün tepki gösterdi.

ABC Gazetesi'nin ulaştığı Faruk Bildirici ise şunları söyledi:

Bildirici: Akıl alır gibi değil

O söyleşi yayımlandığında Erdoğan Bayraktar'dan bir itiraz gelmemişti. Bugüne kadar da oradaki herhangi bir bölümle ilgili açıklamasını görmedim. Söyleşide bir sorun olsaydı, Erdoğan Bayraktar o dönemde bakandı; rahatlıkla açıklama yapar söyleşiyle ilgili rahatsızlığını dışa vururdu.  Aradan 12 yıl geçtikten sonra söyleşiyi yalanlamak, manipülasyonla suçlamak akıl alır gibi değil. Nasıl bir kaygıyla böyle bir açıklama yapma gereği duyduklarını, bu konuyu neden yeniden gündeme getirdiklerini bilemiyorum, anlamakta güçlük çekiyorum.

Faruk Bildirici'nin 12 yıl önce yaptığı röportajın linki için lütfen tıklayınız

Bayraktar sosyal medyadan tepki vermeyi seviyor

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, iki hafta önce de, 17/25 Aralık soruşturmasına ilişkin, “Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. ‘Reis’, Sayın Cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” demişti. Abdullah Oğuz Bayraktar 25 Aralık'ta yapılan operasyonda gözaltına alınmıştı.

Serkut BOZKURT

 

Medya