Erdoğan Bayraktar hakkında suç duyurusu!

Erdoğan Bayraktar hakkında suç duyurusu!

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), 17-25 Aralık soruşturmalarında adı geçen Erdoğan Bayraktar’ın gündeme gelen açıklamaları hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gazeteci Altan Sancar’a konuşan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17/25 Aralık soruşturmasına ilişkin, “Benim dosyamda ne varsa, hem tapeler doğrudur hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur. Benim dosyamda hırsızlık yok, görevi kötüye kullanma var. ‘Reis’, Sayın Cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” dedi. Bayraktar’ın açıklamalarının ardından Halkın Kurtuluş Partisi avukatları harekete geçti.

Dört eski bakana suç duyurusu

HKP avukatları, Erdoğan Bayraktar, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Zafer Çağlayan hakkında, “Suç İşlemek İçin Örgüt Kurmak”, “Zimmet”, “İrtikâp”, “Görevi Kötüye Kullanma” suçlarını işlediklerini belirterek İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

HKP avukatları tarafından Başsavcılığa verilen suç duyurusu dilekçesinde, Erdoğan Bayraktar’ın açıklamasında ikrar ve itirafta bulunduğu belirtildi. Dilekçede, 2014 ve 2015 yılında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına dört eski bakan hakkında yaptıkları suç duyurularına takipsizlik kararı verildiği hatırlatıldı. Takipsizlik kararı veren savcıların görevini kötüye kullanma suçunu işledikleri iddia edildi. Dilekçede 17-25 Aralık operasyonun “FETÖ Kumpası” denilerek kapatıldığına dikkat çekildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem