Erdoğan: HDP’ye oy verenlere nerede terörist demişim, ispatlasınlar…

Erdoğan: HDP’ye oy verenlere nerede terörist demişim, ispatlasınlar…

Katıldığı canlı yayında flaş açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben, HDP’ye oy verenlere kalkıp da terörist nerede demişim bunu ispat etsinler. İspat ettikleri anda ben ne gerekiyorsa onu yaparım” dedi.AKP’li...

Katıldığı canlı yayında flaş açıklamalarda bulunan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben, HDP’ye oy verenlere kalkıp da terörist nerede demişim bunu ispat etsinler. İspat ettikleri anda ben ne gerekiyorsa onu yaparım” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yerel seçimlere değinen Erdoğan, HDP’yi eleştirerek, “Geçmişte yaşananlar çok önemli bir ders. 31 Mart’tan sonra benzer şeyler yaşanırsa işi anında yargıya götürür, kayyumlar için yolu açarız. Kayyumların başarısını görmemek bakar kör olmaktır. Bunun en güzel örneği, Diyarbakır’dır” dedi.

“İSPAT ETTİKLERİ ANDA NE GEREKİYORSA ONU YAPARIM”

‘Terör’ tartışmalarına da değinen Erdoğan, “Ben, HDP’ye oy verenlere kalkıp da terörist nerede demişim. Bunu ispat etsinler. İspat ettikleri anda ben ne gerekiyorsa onu yaparım” dedi.

ANKET AÇIKLAMASI

Anketlerle ilgili ise Erdoğan, “Bazı anketlerin manipülasyon için kullanıldığına şahit oluyoruz. Bundan 5-6 seçim öncesi anket ciddiyetleri kalmadı. Biz kendimiz yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika