Erdoğan, HDP'yi hedef aldı: HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır

Erdoğan, HDP'yi hedef aldı: HDP, PKK’nın siyasi uzantısıdır

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır İl Binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırdığı iddiasıyla oturma eylemi

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır İl Binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırdığı iddiasıyla oturma eylemi yapan annelere ilişkin, "Bu süreci takip ediyoruz. Burada PKK siyasi uzantısı HDP, buna yapacakları bir şey varsa yaparlar. Adeta Meclis'e taşıma suretiyle kendilerini meşrulaştırma gayretine müsaade etmeyiz" dedi.

Erdoğan, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde meydana gelen terör saldırısına ilişkin olarak, "Dört şehit ailesiyle birebir görüştüm. Ne olursa olsun mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz. Sonunda inanıyorum ki biz TC devleti ordusu, polisi, güvenlik güçleriyle bu işten galip gelecektir" diye konuştu.

Suriye sınırında ABD ile gerçekleştirilen ortak devriyeye ve kurulmak istenen güvenli bölgeye ilişkin olarak da konuşan Erdoğan, "Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'na gidiyoruz. Orada Sayın Trump ile bir görüşmemiz olacak" dedi.

"Meclis'e taşıma suretiyle kendilerini meşrulaştırma gayretine müsaade etmeyiz"

Diyarbakır İl Binası önünde çocuklarının PKK tarafından kaçırdığı iddiasıyla oturma eylemi gerçekleştiren annelere ilişkin olarak da konuşan Erdoğan, "Şu anda sivil toplum kuruluşları da Diyarbakır'a gelmeye başladı. Analara şunu söylüyorum, bir defa biz devlet olarak yanınızdayız. Bundan hiç endişeniz olmasın" dedi. Öte yandan Erdoğan, aileleri Meclise çağıran HDP'ye, "Bu süreci takip ediyoruz. Burada PKK siyasi uzantısı HDP, buna yapacakları bir şey varsa yaparlar. Adeta Meclis'e taşıma suretiyle kendilerini meşrulaştırma gayretine müsaade etmeyiz" ifadelerini kulandı.