Erdoğan: Terör örgütlerinin çekildiğini söylemek mümkün değil

Erdoğan: Terör örgütlerinin çekildiğini söylemek mümkün değil

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerinin çekildiğini söylemek mümkün...

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde terör örgütlerinin çekildiğini söylemek mümkün değil. Minbiç, Tel Rıfat ve Tel Abyad'da var. Ne Rusya ne ABD, terör örgütlerini verdikleri saat ve günlerde temizleyemedi. Bunları Sayın Trump ile ve döndükten sonra Sayın Putin ile konuşacağız" dedi.

AKP'li cumhrbaşkanı Erdoğan, ABD ziyareti öncesi açıklama yapıyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bu ziyareti sancılı bir dönemde icra ediyoruz. Suriye meselesini konuşacağız. Bu sıralar bildiğiniz gibi DEAŞ'lılara ülkelerine iadeye başladık. Bugüne kadar biz düşündük. Bundan sonra da onlar düşünsün. Barış Pınarı Harekâtı'nın geldiği son aşamayı konuşma fırsatı olacağız. Ferhat Abdi Şahin'in nasıl bir terörist olduğunu, görüşmenin yanlış olduğunu da belgeleriyle ifade edeceğiz. Bütün terör eylemlerini resimleri ile göstereceğiz. Güvenli bölge konusunda da hazırladığımız belgeleri, plan ve projeleri de göstereceğiz.

Irak sınırıyla Cerablus ile arasındaki bölgeyi güvenli bölgede bu alan."

Politika