Erdoğan: Trump’a bu rakamları verince ‘ooo’ dedi

Erdoğan: Trump’a bu rakamları verince ‘ooo’ dedi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan TRT ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, salgınla mücadelede Türkiye'nin iyi bir noktada olduğunu söyleyerek "Test sayılarımız iyi durumda.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan TRT ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, salgınla mücadelede Türkiye'nin iyi bir noktada olduğunu söyleyerek "Test sayılarımız iyi durumda. Gelişmeler bu noktada fena değil. Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince "ooo" dedi." diye konuştu.

Erdoğan TRT Özel Yayını'nda, Türkiye'nin koronavirüs mücadelesiyle ilgili, "Koronavirüs musibeti sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı etkiledi. Bunun bir çok yönlü meydana getirdiği zararlar var." dedi.

Erdoğan, salgınla mücadelede Türkiye'nin iyi bir noktada olduğunu söyleyerek "Test sayılarımız iyi durumda. Gelişmeler bu noktada fena değil. Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince "ooo" dedi." diye konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Koronavirüs musibeti sadece Türkiye'yi değil tüm dünyayı etkiledi. Bunun bir çok yönlü meydana getirdiği zararlar var. Başta ABD olmak üzere, Rusya, Çin büyük zararlar gördü. ABD'de 45 milyon işsizden bahsediliyor. Türkiye'de hamdolsun biz kendi durumumuza baktığımızda Türkiye dünyada bir numara. Büyümede 4,5 gibi bir oranı yakalamak üzere. Terörle mücadele de de salgınla mücadeleye de devam ediyoruz. 102 ülkeye yardımlar gönderdik.

Erdoğan Trump ile görüştü…

'Ben gencim bana bir şey olmaz demesinler'

Şimdi ben buradan milletime sesleniyorum. Özellikle 3 kavram burada önem arz ediyoruz. Maske mesafe temizlik. Aman ne olur bu 3 kavrama çok dikkat edin. Bir defa maske ihmal etmeyin. Hele hele kapalı mekanda kesinlikle takın. 1,5 metre mesafeyi koruyalım. Elimizi bir yere sürdük kesinlikle yıkayalım. Yapalım ki başımıza iş almayalım. Eğer buradaki tedbirlerimiz ele alınırsa ben inanıyorum ki çok kısa zamanda 65 yaş üstü abilerim kardeşlerim bu işten zarar görmeyecektir.

Gençlerimizde, "ben gencim bana bir şey olmaz" demesin. Maalesef bu hafta sonu, piknik alanlarında yol kenarların, askere gidenlerin yaptıkları işler doğru değil. Sonra bu işi telafi edemezsin.

Van’da EYP’li saldırı: 2 ölü 8 yaralı!

'Her şeyi serbest bıraktık diye bu iş bitti anlamına gelmez'

Her şeyi serbest bıraktık diye bu iş bitti anlamına gelmez. Bugünün rakamlarını da buraya gelirken aldım. Baktığımız zaman vaka düştü. Vefat 18'e kadar inmişti. Bu defa 19, fena sayılmaz. Yoğun bakın 625, biz bu rakamı görmek istemiyoruz. Entübe hasta sayısının da aşağı düşmesini istiyoruz. İyileşen hasta sayısı güzel. Test sayılarımız iyi durumda. Gelişmeler bu noktada fena değil. Dünyada 11. sıradayız. Fena değiliz. Hatta Trump'a bu rakamları verince "ooo" dedi.

Cemil Taşçıoğlu benim hemşehrim, babalarımız baba dostu. Tabi ben bunu sonradan öğrendim.

Yıl sonuna kadar 5 tane daha şehir hastanesi yapacağız. Hedefimiz 30 büyükşehirin 30'una da şehir hastanesi yapmak.

'Haksız fiyat artışı yapanlara MASAK inceleme başlatacak'

İçişleri Bakanlığı ve Hazine Maliye Bakanlığı fiyat artışı konusunun üzerinde gidiyor ve gidecek. Gerekli hesap sorulacak. Haksız fiyat artışı yapanlara MASAK inceleme başlatacak .

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Dünya