Erdoğan: Türkiye'yi fakir fukara göstermek için Help Turkey diye bir kampanya başlattılar

Erdoğan: Türkiye’yi garip gureba, fakir fukara göstermek için Help Turkey diye bir kampanya başlattılar. Biz ne yaptık? Güçlü Türkiye dedik. Fazla dayanamadılar bu Help Turkey’i çektiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "Türkiye’yi garip gureba, fakir fukara göstermek için Help Turkey diye bir kampanya başlattılar. Biz ne yaptık? Güçlü Türkiye dedik. Fazla dayanamadılar bu Help Turkey’i çektiler." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

44 ilimizde çıkan 208 orman yangınının 196'sı kontrol altına alınmış vaziyette. Orman yangınlarıyla mücadele için tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız

(Orman yangınları) Karadan ve havadan müdahale araç sayısı hızlıca artmış durumda.

Ukrayna'dan gelen gece söndürme kabiliyeti olan 5 helikopter var. 24 saat full çalışacak.

Şu an itibarıyla 56 helikopter yangın söndürme faaliyetlerine devam ediyor.

5 ilimizdeki 12 yangının kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor. Bu illerimiz Antalya, Muğla, Isparta, Aydın ve Denizli.

Yangın mahalline görevli olmayanlar bundan böyle kesinlikle alınmayacaktır.

(İlham Aliyev'le görüşmesi) Şu an itibarıyla 600'ü aşkın yetişmiş itfaiyeci göndermiş durumdalar. Bunu biraz daha da artırabiliriz diyorlar.

Ülkemizi asla çöle teslim etmeyeceğiz, kurak bırakmayacağız.

Yanan alanlarda hasar tespit çalışmaları devam ediyor. Bitkisel üretim ve hayvancılıkta zararlar en kısa sürede giderilecektir.

Geleceğe Nefes Kampanyası'yla her vatandaşımız için 3 fidan olacak şekilde toplam 252 milyon fidanı yıl bitmeden inşallah dikeceğiz.

Türkiye’yi garip gureba, fakir fukara göstermek için Help Turkey diye bir kampanya başlattılar. Biz ne yaptık? Güçlü Türkiye dedik. Fazla dayanamadılar bu Help Turkey’i çektiler.

GENEL