Erdoğan yerli aşı için yine tarih verdi

Erdoğan yerli aşı için yine tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce "En geç nisanda" dediği yerli aşı için bu kez "Eylül-ekim gibi" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erodğan, cuma namazı sonrası açıklamalarda bulundu. Yerli aşıyla ilgili yine bir tarih veren Erdoğan, "Ülkemizde koronavirüs aşısıyla ilgili ciddi bir çalışma var. Eylül ekim aylarına yetiştirmeye çalıştığımız bu çalışmayla yerli aşımızı da kullanamaya başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Aşıları üzerindeki fikri mülkiyet hakkı

İlim tüm insanlığın ortak malıdır, ilimde kıskançlık olmaz.

Erdoğan: Düşünebiliyor musunuz, 76 üniversiteden 207 üniversiteye çıktık.

Türkiye'nin dört bir yanında eserlerimiz varsa eğer Türkiye'nin dört bir yanında bugün düşünebiliyor musunuz 76 üniversiteden 207 üniversiteye çıktık eğitimde ve üniversitelerle Üniversitesi olmayan ilimiz kalmadı.

Şehir hastaneleri

Biz Şehir Hastanelerini neden yaptık, halkımız Cleveland'a gitmesin diye.

MHP'nin Anayasa çalışması

Çalışmayı bize gönderdiler. bizim hazırlığımız da bitmek üzere. Bitince, Sayın Bahçeli ile görüşeceğiz.

Mısır ile 8 yıl sonra başlayan görüşmeler

Mısır halkı ile çok eski dostluğumuz var. Görüşmeler başladı, devam edecek. Yeni bir süreç başladı. Daha da geliştireceğiz.  Mısır ile kardeş ülkeyiz, Yunanistan ile olmaları bize üzer.

Erdoğan yerli aşı için daha önce ne demişti?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 25 Kasım 2020 tarihli AK Parti grup toplantısında yerli aşının en geç nisan ayında kullanıma geçeceğini söylemişti. Bilim insanları ise yerli aşının kullanıma gireceği tarih olarak 2022 yılının başını işaret ediyor.

Politika