Erdoğan'dan ekonomik kriz itirafı

Erdoğan'dan ekonomik kriz itirafı

Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salgının etkisiyle aynı zamanda küresel çapta ekonomik krizle

Türk Konseyi Liderler Zirvesi'nde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Salgının etkisiyle aynı zamanda küresel çapta ekonomik krizle de karşı karşıyayız. Tedbirler aramızdaki ticareti olumsuz etkileyebiliyor" dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Konseyi’nin “Covid-19 Salgınıyla Mücadelede İş Birliği ve Dayanışma” konulu Olağanüstü Video Konferans Zirvesi’ne katıldı.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Tüm insanlık olarak şuan görünmez düşmana karşı zor bir savaş veriyoruz. Türk konseyinin bu olağanüstü zirvesi, aramızdaki dayanışmayı perçinleyecektir.

Bu süreçten de Allah'ın izniyle güçlenerek çıkacağımıza inanıyorum. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum. Sağlık Bakanlarımızın da ihtiyaç halinde video konferanslar gerçekleştirerek, tecrübe paylaşımında bulunabileceklerini düşünüyorum.

TEDBİRLER OLUMSUZ ETKİLİYORMUŞ!

Salgının etkisiyle aynı zamanda küresel çapta ekonomik krizle de karşı karşıyayız. Tedbirler aramızdaki ticareti olumsuz etkileyebiliyor. Halk sağlığını gözetmek suretiyle en pratik çözümleri hayata geçirmeliyiz. Uluslararası ticaret ve kargo taşımacılığı tedarik zinciri açısından hayatidir.

Türkiye ile Azerbaycan ve Gürcistan arasında yük taşımacılığı için kullanılan demiryolu taşımacılığını Orta Asya'ya uzatabiliriz. Günlük 3500 ton yükün taşınabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Konsey üyelerimizden geçiş ücretleri, sürücü vizeleri gibi konularda kolaylık tanımalarını bekliyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi