Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık tazminat davası

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık tazminat davası

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin ve ailesinin yurt dışında serveti olduğu yönündeki açıklamaları sebebiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık tazminat davası açtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Gazetesi'ne verdiği röportajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesinin yurt dışında serveti olduğu yönünde açıklamalar yapmıştı.Bugün Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları ardından Erdoğan ve ailesi adına Kılıçdaroğlu'na 2 milyon liralık manevi tazminat davası açtığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Ahmet Özel, Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhuriyet gazetesinde verdiği röportajda Erdoğan ve ailesinin yurt dışında serveti olduğuna dair açıklamalarına 2 milyon liralık tazminat davası açtıklarını ve suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN CEVAP GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine açtığı 2 milyon liralık tazminat davası ile ilgili olarak sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "ABD Kongresi; “mal varlığını araştırırım” dediğinde gıkı çıkmayan Erdoğan, ben  paralarını yurda getir dediğimde 2 milyon TL’lik tazminat davası açmış. Hem davanın adresi hem de istenen para yanlış! Davayı ABD Kongresine açıp, 2 milyon TL değil 2 milyon dolar istemen gerekiyordu!" şeklinde tepki gösterdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika