Erdoğan'ın Bursa programı neden iptal oldu?

Erdoğan'ın Bursa programı neden iptal oldu?

Bursa’da dün Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılması planlanan miting ve açılış programları ertelendi.

Ertelemenin sebebi merak konusu olurken, Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Refik Özen, Erdoğan’ın soğuk algınlığı nedeniyle programını ertelediğini ifade etti.

Erdoğan’ın, dün saat 14.00’te Bursa’da bir miting düzenlemesi ve “Guhem Uzay Havacılık Merkezi’nde Bursa Özel Sektör Yatırımları Toplu Açılışı”, “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni”, “Gökdere Meydanı’nda Bursa Kamu Yatırımları Toplu Açılış Töreni”ne katılması planlanıyordu. Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa İl Başkanı Davut Gürkan tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, kentte düzenlenecek mitingin ve açılışların ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Programın Erdoğan’ın ‘uygun görmesi’ nedeniyle iptal edildiğini söyleyen Gürkan, tramvay hattının açılışının AKP’li Binali Yıldırım’ın katılımıyla yapılacağını söyledi.

İptal haberinin ardından konuya ilişkin açıklama ise Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Refik Özen’den geldi. Bursa’daki yerel televizyon kanallarından AS TV’nin yayınına telefonla bağlanan Özen, Erdoğan’ın “soğuk algınlığı” nedeniyle programlara katılamadığını söyledi. Özen, “Bugün gelen haberle soğuk algınlığı nedeniyle sayın cumhurbaşkanımızın ziyaretinin ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu oldu. Tabi sayın cumhurbaşkanımızın sağlığı her şeyden önemli. Bu anlamda en kısa sürede sağlığına kavuşacağını ümit ediyorum” diye ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika