Erdoğan'ın doktorlarla ilgili çıkışına Cemil Barlas'tan destek: DSÖ protokollerini uygulamak için doktor olmaya gerek yok, hasta bakıcı yapar

Erdoğan'ın doktorlarla ilgili çıkışına Cemil Barlas'tan destek: DSÖ protokollerini uygulamak için doktor olmaya gerek yok, hasta bakıcı yapar

"Doktorlar gidiyormuş gitsinler"

Cemil Barlas, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doktorları hedef alan sözlerini desteklerken "Zaten DSÖ protokollerini harfiyen uygulamak için doktor olmaya gerek yok, hasta bakıcı yapar" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doktorları hedef alan konuşmasının ardından A Haber'in programcılarından Cemil Barlas'tan destek geldi.

Erdoğan, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada hekimlere yönelik "Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın sözleri Türk Tabipleri Birliği (TTB) başta olmak üzere hekim örgütleri ve diğer sağlık meslek kuruluşlarından tepki aldı. Cemil Barlas ise Erdoğan'ın sözleri üzerine Twitter hesabındanDoktorlar gidiyormuş gitsinler. Zaten DSÖ protokollerini harfiyen uygulamak için doktora olmaya da gerek yok. Hasta bakıcı yapar” ifadelerini kullandı.

"Cevap veren doktorlar sadece satılmış değil aynı zamanda gerizekalı da"

Cemil Barlas aldığı tepkiler üzerine bu kez de hakarete başvurarak “Bu twiti üstüne alınıp cevap veren doktorlar sadece satılmış değil aynı zamanda gerizekalı da..” diye yazdı.

Barlas, sonrasında ise doktorlara FETÖ suçlaması yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem