Erdoğan'ın eski metin yazarından Gül'e 'adamlık' mesajı

Erdoğan'ın eski metin yazarından Gül'e 'adamlık' mesajı

Başbakanlığı döneminde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın metin yazarlığını yapan AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Yeni Şafak Gazetesi'ndeki 'Adamlık sınavı' adlı köşe yazısında Abdullah Gül'e tepki gösteren...

Başbakanlığı döneminde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın metin yazarlığını yapan AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Yeni Şafak Gazetesi'ndeki 'Adamlık sınavı' adlı köşe yazısında Abdullah Gül'e tepki gösteren ifadelerde bulundu. 3 Kasım 2019'dan 24 Haziran 2018'e çekilen seçimlerde muhalefetin ortak adayı olacağı iddia edilen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için  "Adamlık zordur. Adamlık sınavı pek zordur" diye konuştu. 

'SINAVDAN KALANLARI NOT ETTİK'
Adamlık sınavından kalanları not ettik diyen Ünal, bugün yayımlanan yazısında, "Millet de, teşkilat da, en kritik zamanda, tarafsız görüntüsü içinde fırsat kollayanları not etmiştir. Bundan sonrası beyhude çabadır. 'Doğrusu insan gerçekten hayret ediyor' numarasıyla hiçbir şey olmamış gibi sükutunu ve pususunu gizlemeye çalışanları da millet ve teşkilat silinmez mürekkebiyle not etmiştir." diye konuştu. 

'ADAMLIK FIRSAT KOLLAMAK DEĞİLDİR'
Ünal yazısının devamında şu ifadelere yer verdi, "Adamlık dik durmaktır. Adamlık rüzgar karşısında eğilmemektir. Adamlık sözünün, davasının, mücadelesinin eri olmaktır. Adamlık millet, memleket, bayrak, din sevgisini ikbal için, makam için, paye için satmamaktır. Adamlık, pusuya yatmış çakal edasıyla ihanet için fırsat kollamak değil; en zor zamanda, en kritik zamanda liderin yanında çelik gibi durmaktır. Adamlık, hiçbir meziyeti, yeteneği olmadığı halde koca koca makamları talep edip oralara oturanların, koltuklardan kalktıktan sonra, insani miktarda bari vefa duygusuna sahip olabilmeleri demektir. Adamlık kadir kıymet bilmektir."