Erdoğan'ın 'Geçişler 200 liracık' söylemine tepki yağdı

Erdoğan'ın 'Geçişler 200 liracık' söylemine tepki yağdı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Çanakkale Köprüsü’nde araba geçiş fiyatını 200 TL olarak açıkladı. Erdoğan'ın geçiş ücretini "200 liracık" şeklinde açıklaması tepki aldı.

1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara-Çanakkale Otoyolu Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, ayrıca ilk bir hafta köprünün ücretsiz geçileceğini duyurdu.

Köprünün geçiş ücreti otomobiller için 15 euro+ KDV olarak açıklanmıştı. Günlük 45 bin araç geçişi için de devlet garantisi verilmişti.

"GEÇİŞLER 200 LİRACIK"
Törenden sonra konuşan Erdoğan, “İlk bir hafta ücretsiz daha sonra geçişler 200 liracık” dedi. Erdoğan'ın "200 liracık" açıklamasına tepki yağdı.

"YENİ PARA BİRİMİ LİRACIK HAYIRLI OLSUN"
CHP 27.Dönem Muğla Milletvekili Mürsel Alban, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan'ın "200 liracık" açıklamasına tepki gösterdi. Alban; 

"Yeni para birimi “Liracık” hayırlı uğurlu olsun. Liracık’tan sonra artık hayat pahalılığı ortadan kalktı. Kıymanın kilosu 100 TL değil artık 100 Liracık. Ayçiçek yağı 35 TL değil bundan sonra 35 Liracık. Benzin litresi 18 TL değil 18 Liracık. Gemi değil gemicik, Lira değil #liracık" sözleriyle tepkisini dile getirdi.