Erdoğan'ın 'hapis' tehdidine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

Erdoğan'ın 'hapis' tehdidine Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hapis' tehdidine cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin mitinginde konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'hapis' tehdidine cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Artvin'de düzenlediği mitingde konuştu. Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü "Bay Kemal vekilliğine güveniyor. Onunla ilgili çalışmaları avukatlarıma yaptırıyorum. Seçimden sonra bir taraftan parlamento, bir taraftan yargıyla işin üzerine gideceğiz" şeklindeki sözlerine,

''Hiç kimse bizi yıldıramaz. Tehdit ediyorlar. İstedikleri kadar tehdit etsinler. Yıldıracaklarını sanıyorlar, susturacaklarını sanıyorlar. Ne yılarız ne de onların dediği gibi korkarız. Biz Kuvai Milliye ruhunu taşıyan insanlarız. 7 düvelin önünde boyun emedik, hiç kimseye de boyun eğmeyiz!'' diye yanıt verdi.

TANK PALET FABRİKASI

Kılıçdaroğlu, özelleştirilen Tank ve Palet Fabrikası için “Sayın Erdoğan, Katar ordusuyla yaptığın sözleşmeyi iptal et. Bu kardeşin bir hafta içinde 50 milyon doları bulmazsa siyaseti bırakacağım” dedi.

Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin ekonomik durumuyla ilgili olarak da, “8 milyona yaklaşan işsizimiz var. 8 milyon insan neden işsiz. Artvin’de iş bulamayıp da İstanbul’un varoşlarına gidip iş bulabilirim diyen gençlerimiz var. Akrabaları ailesi burada. Artık yeter demeniz lazım. Şunu soracak vatandaşlarım. Vergi dedin verdim, özelleştirme dedin yaptın. 17 yılın sonunda beni neden soğan kuyruğuna muhtaç ettin. Bu soruyu vicdanımıza soracağız. ‘Aldığımız nefes dışında her şey vergiye tabi. Niye vergi öderiz? Devlet bir planlama yapsın. Çay , fındık üreticisi mağdur olmasın. Türkiye’nin üretimde şanı dünyaya yayılsın. Bütün bunlar olunca işsizlik olmaz” dedi.

Kılıçdaroğlu  Ceratttepe mücadelesini de hatırlattığı konuşmasında, ''Şavşattan Arhaviye giderken terör örgütünün saldırısına uğradım. Güvenlik görevlileri de o açıdan çok önemli. Güvenliğimizi sağlayan polislerimiz var. Onların bir sorunu var 3600 sorunu. Bunun sonuna kadar takipçisi olacağız.

Geliyorum ana konuya. Güzel bir ülkede yaşıyoruz hepimizin mutlu olması lazım. Her evde aşın işin olması lazım. Her evde bir işsiz varsa o evde huzur yoktur.” ifadelerini kullandı.

<>

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika