Erdoğan'ın O Sözleri Olay Olmuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'da İsrail televizyonu Kanal 2'ye verdiği röportajda gazeteciler ile ilgili cümleleri sosyal medyada yeniden gündem oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ankara'da İsrail televizyonu Kanal 2'ye verdiği röportajda "Gazeteciler sınırsız özgürlüğe sahip midir? Benim sınırımın başladığı yer, benim özgürlük sınırım nereye kadarsa o kadardır" cümleleri sosyal medyada yeniden gündem oldu.

MHP'de İstifa Krizi

Erdoğan, basın özgürlüğüne ilişkin olarak, "Soruyorum, gazeteci dedikleriniz sınırsız özgürlüğe sahip midir, gazeteciler sınırsız özgürlüğe sahip midir? Onların özgürlüğünün de bir sınırı yok mu? Benim sınırımın başladığı yer, benim özgürlük sınırım nereye kadarsa, o da ancak oraya kadar gelebilir, ondan daha ileriye gidemez" görüşünü savunmuştu. Tele1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınması sonrası Erdoğan'ın sözleri sosyal medyada yeniden gündem oldu.

TÜRKER ERTÜRK PAYLAŞTI

Emekli Tuğamiral Türker Ertürk kendisine ait resmi sosyal medya hesabından Erdoğan'ın gazeteciler için söylediği sözleri yeniden paylaştı. Paylaşım kısa sürede büyük etkileşim aldı.

"GAZETECİNİN ÖZGÜRLÜĞÜ BENİM SINIRIMIN BAŞLADIĞI YERDE BİTER!"

Sunucunun, Türkiye'de basın ve medya özgürlüğüne ilişkin sorusunu da yanıtlayan Erdoğan, "Bu ülkede gazetecilik yaptığı için kimse tutuklanmamıştır. Bu ülke bir hukuk devletidir. Soruyorum, gazeteci dedikleriniz sınırsız özgürlüğe sahip midir, gazeteciler sınırsız özgürlüğe sahip midir? Onların özgürlüğünün de bir sınırı yok mu?" dedi.

Erdoğan, sunucunun "Peki, sınır nerede efendim?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Benim sınırımın başladığı yer, benim özgürlük sınırım nereye kadarsa, o da ancak oraya kadar gelebilir, ondan daha ileriye gidemez. Sen istediğin gibi köşende siyasetçiye, cumhurbaşkanına, başbakanına, bakanlara, partisine istediğin gibi hakaret edeceksin, ailelerine hakaret edeceksin, onlar sizinle ilgili bir dava açtığı zaman rahatsız olacaksın; böyle bir şey olabilir mi? Dünyanın hiçbir yerinde medya mensupları layüsel değildir, hepsinin hesap verme mecburiyeti vardır, bu hesabı da verirler."

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, sunucunun, "(Demokrasi bir tren gibidir, gerektiğinde, istediğiniz durağa ulaştığınızda o trenden inmeyi bilmek gerekir) demiştiniz. Bunun hala böyle olduğunu düşünüyor musunuz, bu cümlenizi savunur musunuz hala?" sorusunu, "Siz o tercümeyi herhalde yanlış anladınız. Bir defa onun asılı öyle değildir, bir tren gibidir demokrasi ve demokraside vakti geldiğinde kişi inmesini bilmelidir, bunu mesela Batıda birçok lider yapar. Nedir? Seçim kaybetmiştir, ayrılır." diyerek cevapladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika