Erdoğan'la geziye çıkan öğrenci masrafını kendi ödeyecek

Erdoğan'la geziye çıkan öğrenci masrafını kendi ödeyecek

Cumhurbaşkanlığı Türkiye’deki 5 milyon 800 binden fazla lise öğrencisi arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi'' başlığı altında deneme, hikâye ve şiir yazma yarışması düzenleyecek. Yarışmanın...

Cumhurbaşkanlığı Türkiye’deki 5 milyon 800 binden fazla lise öğrencisi arasında “Türkiye’nin Darbeler Tarihi ve 15 Temmuz Milli İrade Zaferi'' başlığı altında deneme, hikâye ve şiir yazma yarışması düzenleyecek. Yarışmanın birincisine 15 bin TL ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile bir yurtdışı seyahatine katılım ödülü verilecek. Ancak Erdoğan ile birlikte yurtdışına gidecek öğrenci, pasaport ve kişisel masraflarını cebinden ödeyecek.

Yarışmayı AKP Milletvekili Ekrem Erdem’in kurucusu olduğu Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği düzenliyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu yarışmanın diğer paydaşları olarak belirlendi. TBMM, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri’nin katkı sağlayacağı yarışmanın ana sponsoru ise sponsorlukları tartışma yaratan Turkcell olacak.

KEPÇEYLE GERİ ALACAKLAR
Yarışmanın deneme, hikâye ve şiir dallarındaki birincilerine 15 bin TL ödül verilecek. Birinciler ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte bir yurtdışı seyahatine katılacak. Ancak Cumhurbaşkanlığı’nın, TBMM’nin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, belediyelerin yanı sıra Turkcell’in katkısının alındığı yarışmanın birincisinden Cumhurbaşkanı ile gideceği yurtdışı seyahatinde pasaport ve bireysel masraflarını kendilerinin ödemesi istenecek.

Yarışmanın ödül töreni ise 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümünde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem