‘Erdoğan’la görüşen CHP’li’ iddiasıyla ilgili detay: Bu tartışmanın bir de diğer yönü var…

‘Erdoğan’la görüşen CHP’li’ iddiasıyla ilgili detay: Bu tartışmanın bir de diğer yönü var…

Rahmi Turan'ın Sözcü'deki köşe yazısında aktardığı iddialarla ilgili kulis sürüyor. Muharrem Sarıkaya, iddiayı farklı bir açıdan değerlendirdi.

Rahmi Turan'ın Sözcü'deki köşe yazısında aktardığı iddialarla ilgili kulis sürüyor. Muharrem Sarıkaya, iddiayı farklı bir açıdan değerlendirdi.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, "Külliye’deki kişinin iddiayı dile getirerek aslında ne denli yanlış çaba içinde olduğunu" yazdı.

Sarıkaya'nın Rahmi Turan yazısıyla ilgili görüşleri şöyle:

"Aranan CHP’li…

Bir dönem umum neşriyat müdürlüğümü de yapan, meslek büyüğüm Rahmi Turan bombayı atıp yurt dışına çıktı.

Ankara’da dün sabahtan itibaren başta ana muhalefet partililer olmak üzere Rahmi Ağabeyin (Turan) yazısında ileri sürdüğü partiye genel başkan olmak isteyen ve bu konuda destek almak için Cumhurbaşkanlığına giden CHP’linin kim olduğunu araştırdı.

Gerçek Gündem'in derlediği habere göre; Rahmi Ağabey (Turan) bu kişiyi aradığını ve ulaşamadığı için ismini yazmadığını köşe yazısında dile getirdi, kim olduğu hakkında ise herhangi bir ipucu vermedi, sadece Külliye’deki kaynağının bu ismi kendisine söylediğini belirtmekle yetindi.

Bu söz bile CHP’de bu kişinin kim olduğu konusunda tahmin çarkının son sürat dönmesine yetti.

Muharrem İnce, oldukça iyi bir çıkışla tepkisini ortaya koydu ve bu kişinin açıklanmasını istedi, böylece kendisini aranan isim listesinden ayırdı.

Geriye ise CHP’de genel başkan olmaya yatkın isimler kaldı…

MÜSTAKBEL SAYISI 3-4’Ü GEÇMİYOR

Akşam saatlerine kadar da o kadar dolaşan isim sayısı ise bir elin parmak sayısını geçmeyen orandaydı.

Bu cepheden bakınca ben konunun diğer yanındayım; yani CHP’de genel başkanlığa yakıştırılan müstakbel aday sayısının 3-4’ü geçmemesine odaklıyım.

Bu durum bir yanından değerlendirildiğinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlikteki dinamizminin ne denli güçlü olduğu söylenebilir.

Diğer taraftan bakıldığında ise CHP’de genel başkan olmaya yatkın müstakbel isim sayısının ne denli az olduğunu gösterir.

Bu tartışmanın bir de diğer yönü var…

O da bu iddianın Cumhurbaşkanı’nın bir muhalefet partisinin iç işlerine müdahil olduğu yönünde yarattığı algı; bu da Külliye’deki kişinin iddiayı dile getirerek aslında ne denli yanlış çaba içinde olduğunu göstermeye yeter"

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika