Eren Erdem kararına, CHP’den ilk tepki geldi

Eren Erdem kararına, CHP’den ilk tepki geldi

17-25 Aralık operasyonunda ortaya çıkan ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla haklarında dava açılan kapatılan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem’e 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi....

17-25 Aralık operasyonunda ortaya çıkan ses kayıtlarını servis ettiği iddiasıyla haklarında dava açılan kapatılan Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem’e 4 yıl 2 ay hapis cezası verildi. Erdem’in tutukluluk halinin devamına karar verildi. Kararın verilmesi ardından CHP’den ilk tepkiler gelmeye başladı.

Duruşma sonrasında açıklama yapan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Eren Erdem’in 9 ay tutuklu kalmasından sonra tahliye edilmemesi, mahkemenin bir mahkumiyet baskısı altında olduğunu gösteriyor. Keşke adalet Çağlayan’da gerçekleşseydi” dedi.

“17 AY DAHA CEZAEVİNDE KALACAK”

Mahkemenin verdiği karara tepki gösteren Erdem’in avukatı Onur Cingil, “16-17 ay daha cezaevinde kalacak” dedi.

Kararı eleştiren CHP 26. dönem Milletvekili Barış Yarkadaş ise, “Söyleyecek bir söz kalmadı! Arkadaşımız hakkında bir ay önce tahliye kararı veren 23. Ağır Ceza Mahkemesi’nce 4 yıl 2 ay hapse mahkum edildi. Eren’in tutukluluğu da devam edecek. 246 günlük çile yetmemiş gibi; üstüne bir de haksız ve hukuksuz bir ceza daha!” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika