Erkan Baş: AKP bizi Gezi’yi örgütlemekle yargıladı, tarih örgütleyememekle yargılayacak

Erkan Baş: AKP bizi Gezi’yi örgütlemekle yargıladı, tarih örgütleyememekle yargılayacak

Gezi davasında yargılanan TİP Genel Başkanı, "AKP iktidarı bizi Gezi’yi örgütlemekle yargıladı. Oysa tarih bizi Gezi’yi örgütleyemediğimiz için

Gezi davasında yargılanan TİP Genel Başkanı, "AKP iktidarı bizi Gezi’yi örgütlemekle yargıladı. Oysa tarih bizi Gezi’yi örgütleyemediğimiz için yargılayacak" dedi.

Gazeteci Atakan Sönmez'in "Satır Arası" programına konuk olan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı, Gezi Direnişi'nin 7. yılında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye solunun sağcılaşarak kazanamayacağını belirten Baş, sol bir siyasete toplumun her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Baş, son dönemde artan polis şiddeti, erken seçim tartışmaları ve yeni partilere ilişkin de değerlendirmelerde bulundu.

'ASIL SORU AKP'DEN SONRA KİM GELECEK?'

Baş, "Biz AKP iktidarının halk düşmanı politikalar uygulayacağını ve emperyalistlerin desteği ile iktidara getirileceğini 2001 yılından bu yana söylüyoruz. AKP iktidarının sonu gelmiştir. Şimdi önümüzdeki soru şu. AKP’den sonra ülkeyi kim yönetecek? 2002’de AKP’nin ülkeyi demokratikleştireceğini savunanlar mı, yoksa başından bu yana AKP’yi teşhir edenler mi?” diye sordu.

Programın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika