‘Erken seçim’ sorulan Başbakan Binali Yıldırım: So what?

‘Erken seçim’ sorulan Başbakan Binali Yıldırım: So what?

Erken seçim sorusu yöneltilen Başbakan Binali Yıldırım, gazetecilere "So what?" yanıtını verdi.

Erken seçim sorusu ilk olarak Başbakan Binali Yıldırım’a yöneltildi. Başbakan Yıldırım, gazetecilerin sorusuna “So what?” (Ne olmuş yani!) karşılığını verdi. Erdoğan ise Bahçeli ile bugün görüşeceğini belirtti.

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bozdağ, AKP’nin seçimleri vaktinde yapmak gibi bir geleneği olduğunu, 22 Temmuz 2007 seçimi hariç bütün seçimlerin vaktinde yapıldığını belirterek, “Bizim, seçimlerin vaktinte yapılacağına dair açıklamalarımız var.Ancak sayın Bahçeli’nin açıklaması partinin yetkili organlarında değerlendirilecektir ve ona göre bir açıklama yapılacaktır’ dedi

SONBAHAR ÖNE ÇIKIYOR
Öte yandan Meclis kulislerinde de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sürpriz erken seçim çıkışı konuşuluyor. AKP’liler, Erdoğan ile Bahçeli’nin bugün yapacağı görüşmede erken seçim konusunun netleşeceğini ifade ediyor. Görüşmeden erken seçim kararı çıkarsa, seçim tarihinin 26 Ağustos olması düşük bir ihtimal olarak görülüyor. AKP’liler seçim için sonbaharın daha uygun olduğu görüşünde. AKP’nin 6. Olağan Büyük Kongresi’nin Haziran ayı sonuna doğru yapılması bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika