Ertuğrul Gazi diye Engin Altan Düzyatan'ın büstünü diktiler...

Ertuğrul Gazi diye Engin Altan Düzyatan'ın büstünü diktiler...

Kentin meydanındaki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na Türk ve İslam tarihine damga vurmuş kişilerin büstü yerine Ertuğrul Gazi yerine büstü diktiler..

AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin meydanındaki 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na Türk ve İslam tarihine damga vurmuş kişilerin büstünü yerleştirirken Ertuğrul Gazi yerine Engin Altan Düzyatan’ın büstünü dikti.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’na Türk ve İslam tarihine damga vurmuş isimlerin büstlerini yerleştirdiğini iddia etti. Meydanda bulunan 20 büste bakıldığında ise içlerinden birisi dikkat çekiyordu. Ertuğrul Gazi’ye ait olduğu iddia edilen büst, Diriliş Ertuğrul dizisnde başrol olan Engin Altan Düzyatan’a aitti.

Resim

'BİR MİLLET KENDİ MİLLİ DEĞERİNE SAHİP ÇIKMALI' DEDİLER

Sözcü’nün haberine göre, sanatçı Ömer Gençtürk tarafından bronz ve bazalt taşından yapılan 20 büst, 4 Haziran günü belediye binası önünde bulunan meydana yerleştirilirken, açılışta açıklama yapan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler bir milletin kendi tarihini ve büyüklerini her zaman yad etmesi gerektiğini belirterek “Bu çalışmayla tarihimizi ve değerlerimizi vatandaşlarımızla buluşturuyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaldırılan heykel, Ertuğrul Gazi’nin değil oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın heykeli çıktı

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv