Esad’dan İstanbul’da ölü bulunan İngiliz istihbaratçının sır ölümüyle ilgili dikkat çeken açıklama!

Esad’dan İstanbul’da ölü bulunan İngiliz istihbaratçının sır ölümüyle ilgili dikkat çeken açıklama!

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İstanbul'da ölü bulunan Beyaz Miğferler'in kurucusu Le Mesurier'in IŞİD lideri El Bağdadi gibi önemli sırlar bildiği için öldürüldüğünü söyledi.Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Beyaz...

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, İstanbul'da ölü bulunan Beyaz Miğferler'in kurucusu Le Mesurier'in IŞİD lideri El Bağdadi gibi önemli sırlar bildiği için öldürüldüğünü söyledi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Beyaz Miğferler'in kurucusu eski İngiliz istihbarat subayı James Gustaf Edward Le Mesurier'in İstanbul'daki sır ölümüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Esad, Le Mesurier'in IŞİD lideri El Bağdadi gibi önemli sırlar bildiği için öldürüldüğünü söyledi.

Sputnik Türkiye'de yer alan habere göre, Sputnik ve Rossiya 24'e demeç veren Esad, Beyaz Miğferler'in kurucusu Le Mesurier'in İstanbul'da öldürülmesi hakkında açıklamalarda bulundu. Esad, "Bu elbette istihbarat servislerinin işi. Ama hangi istihbarat servislerinin? Genel olarak Batılı istihbarat servisleri, Türk istihbaratı veya diğer bölge ülkelerinin istihbarat servisleri, egemen ülkelerin servisleri değil, CIA'in birimleridir. Bu birimler, tek bir sahibe bağlı olarak, birbirleriyle koordinasyon içinde çalışıyor" diye konuştu.

Esad, bu nedenle Türk istihbaratının bu işi yabancı istihbarat servislerinin talimatı üzerine gerçekleştirmiş olmasının muhtemel olduğunu savundu.

Esad, Le Mesurier'in ölümünü IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi, ABD'li milyarder Jeffrey Epstein ve El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in ölümüyle ilişkilendirdi. Esad, "Bu gelişme hakkında ayrıca konuşmak yerine bunu benzer olaylarla birlikte ele alalım. Epstein'in cezaevinde intihar ettiği söylendiği ancak o, İngiliz ve Amerikan yönetimlerindeki ve belki de başka ülkelerdeki önemli kişilerle ilgili çok önemli sırları bildiği için öldürüldü" ifadelerini kullandı.

"Bunlar varsayımlar ancak çok ciddi varsayımlar"

Esad sözlerini şöyle sürdürdü: "El Bağdadi ve Bin Ladin neden öldürüldü? Hayatta kalsalardı, bazı durumlara ilişkin gerçekleri söyleyebilirlerdi. Belki de Beyaz Miğferler'in kurucusu anıları ve hayatı hakkında bir kitap üzerinde azimli bir şekilde çalışıyordu ve bu kabul edilemez bulundu. Bunlar varsayımlar ancak çok ciddi varsayımlar. Zira diğer görüşler şu anda benim için ikna edici değil."

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika