Eski eşini vahşice katletmişti! Duruşmada kan donduran sözler

Eski eşini vahşice katletmişti! Duruşmada kan donduran sözler

Antalya'da boşandığı 2 çocuğunun annesi Neslihan Yılmaz'ı (36) ormanlık alanda boğazını vahşice katleden Anıl Kahraman (39), duruşmadaki ifadesi kan dondurdu.

Olay, 2 Kasım tarihinde gece yarısı Muratpaşa ilçesi, Kundu ormanlık alanında meydana geldi. 112 Acil Servisi'ni arayan Anıl Kahraman, boşandığı Neslihan Yılmaz'ı öldürdüğünü itiraf etti. Cinayetin ardından eski kayınbiraderi İsmet Yılmaz'ın evine giden Anıl Kahraman, “Sizin yapamadığınızı ben yaptım" diyerek eski eşi Neslihan'ı öldürdüğünü söyledi.

Ormanlık alana giden polis ve sağlık ekipleri, Neslihan Yılmaz'ın boğazı kesilmiş halde cansız bedenini buldu. Polis ekipleri, İsmet Yılmaz'ın evinde Anıl Kahraman'ı gözaltına aldı. Kahraman, polise verdiği ilk ifadesinde 8 ve 9 yaşındaki 2 çocuğunun velayeti konusunda tartıştıklarını, cinayeti bu nedenle işlediğini söyledi. Kahraman, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İLK KEZ HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Anıl Kahraman, Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanık duruşmaya bulunduğu cezaevinden SEGBİS bağlantısı ile katıldı. Neslihan Yılmaz'ın yakınları ve taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Duruşmada garip tavırlar sergilemesi üzerine mahkeme başkanı SEGBİS odasındaki görevliyi çağırarak, sanığın sağlık durumunun kontrol edilmesini istedi. Yapılan kontroller sonrasında sanığın savunma yapmak istediğini belirtmesi üzerine savunmasına geçildi.

'CANI ACIMASIN İSTEDİM'

Edirne'den Antalya'ya geldiğini söyleyen Anıl Kahraman, “Neslihan'ı kardeşinin evinden konuşmak için dışarıya çıkardım. Ormanlık alana götürdüm. Ağaçların arasına girdik. Neslihan arabadan indi. Ben de indim. Önümde duruyordu. Bu esnada boğazına bıçakla bir darbe attım. Dizleri üzerine çöktü. Can çekişiyordu. Canı acımasın istedim. Birkaç bıçak darbesi daha vurdum. Sonra onu bir kenara çektim, aracıma binip ayrıldım. Bir mağazada yeni kıyafet aldım. Yemeğimi yedikten sonra Neslihan'ın kardeşinin evine gittim ve polisi aradım" dedi.

'7 YILDIR BU PLANI YAPIYORDUM'

Şikayetçi Hüseyin Yılmaz ise kardeşinin güzellik uzmanı olduğunu, toplam 4 yıl evli kalıp 2013'te boşandığını, sanığın kardeşini sürekli ölümle tehdit ettiğini öne sürdü. Şikayetçi İsmet Yılmaz da kardeşi Neslihan'ın eşinden boşandıktan sonra başkasıyla dini nikahlı evlendiğini ifade ederek, “Yeni doğum yapmıştı. Anıl, Neslihan'ın doğum yaptığını ve bende kaldığını öğrenmiş. Beni aradı. Kendi çocuklarını almak istediğini söyledi. Ben de kardeşimin zaten çocukları ona vereceğini, Antalya'ya gelmesini istedim. Üç hafta sonra sanık geldi. Neslihan ile konuşmak istediğini söyledi ve birlikte çıkıp gittiler. Sonrasında geldi, masaya bıçak ve cep telefonunu bırakarak, 'Sizin yapamadığınızı ben yaptım. 7 yıldır bu planı yapıyordum. Sonunda bitti' dedi ve polisi aradığını söyledi" diye konuştu.

Davayı gönüllü olarak üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği avukatlarından Yağmur Burçin Sayın ise cinayetin planlanarak işlendiğini belirterek, “Sanık cinayette kullandığı silahı çantada getirerek planlı olarak bu suçu işlemiştir" dedi.

Sanığın tutukluluğunun devamına karar verilen duruşma, eksiklerin giderilmesi için ertelendi.

BOĞAZINI 5 KEZ KESTİ

Duruşma sonrasında açıklama yapan avukat Sayın, “Sanık duruşmada çok ilginç cevaplar verdi. Neredeyse yarım saat konuşturulamadı. Mahkeme başkanı duruşmayı ertelemeyi teklif etmesine rağmen sustu. Zaman zaman zikir çekmeye başladığına şahit olduk. Adli Tıp'a sevk edildi. Bu aşamada olay kasten adam öldürme değil, soğukkanlı bir biçimde işlenen planlı bir cinayettir. Bu iddiamız da sanığın maktulün ağabeyine çektiği mesajlarda mevcuttur. En sonunda da sanık eski eşinin boğazını 5 bıçak darbesi ile kesmiştir. Öncelikle Çocuklar ve Kadınlar Derneği adına takip ettiğim bu vahşi cinayetin takipçisiyiz" diye konuştu.

Duruşma sonrası davayı üstlenen Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği'nden şu açıklama yapıldı:

''Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak Antalya’da eski eşi tarafından katledilen Neslihan Yılmaz’ın ilk duruşmasına katıldık.

Sanık savunma yapmaktan ve olayı anlatmaktan kaçındı, kendisinin akıl sağlığının yerinde olmadığına dair imaj sergiledi. Sorulara bilmiyorum, siz nasıl anlamak isterseniz diye ilginç cevaplar verdi. Neredeyse yarım saat konuşturulamadı. Mahkeme başkanı duruşmayı ertelemeyi teklif etmesine rağmen sustu.

İfadesi alınırken zaman zaman zikir çekmeye başladığına şahit olduk. Adli tıpa sevk edildi. Bu aşamada olayın kasten insan öldürme değil, nitelikli hali olan tasarlanarak öldürmeye ilişkin beyanlarımızı ve dellilerimizi sunduk. Mahkeme heyeti beyanlarımızı göz önüne alarak dosyayı adli tıbba gönderdi.

Sanık Anıl Kahraman cinayeti soğukkanlı bir biçimde işlemiş, cinayeti uzun süre önce planlamıştır. Bütün bunlar sanık Anıl’ın Neslihan’ın abisine gönderdiği mesajlarda açıktır. Neslihan’ın abisine bir takım sureler ve ayetler göndermiş ve bu ayetlerde ölümü gerekçelendirmiştir. En sonunda Anıl Kahraman Neslihan Yılmaz’ı önce boynundan kesmiş, 5 bıçak darbesi derin olmak üzere katletmiştir.

Neslihanın gerek ailesi gerek geride bıraktığı evlatlarınının yanındayız. Önce cocuklar ve kadınlar Derneği adına takip ettiğimiz bu vahşi cinayet dosyasında tüm basın emekçilerini ve kamuoyunu yanımızda olmaya çağırıyoruz.''

logo-02.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa