Eski şoföründen AK Partili belediye başkanına ‘rüşvet’ suçlaması

Eski şoföründen AK Partili belediye başkanına ‘rüşvet’ suçlaması

Eski şoföründen AK Partili belediye başkanın... Eskişehir’de İnönü Belediyesi’nin AKP’li başkanı Kadir Bozkurt’un bir dönem makam şoförlüğünü yapan Hasan Güçbilmez, Bozkurt hakkında ‘görevini kötüye kullandığı’ gerekçesiyle Bozüyük Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Güçbilmez, Kadir Bozkurt’un, belediyenin aracına alınan kışlık lastikleri kendi özel aracına taktırdığını, belediye için alınan çiçekleri kendi bahçesine diktiğini, hatta belediyeye alınan tuvalet kağıtlarını bile evine götürdüğünü iddia etti. İddiaları reddeden Bozkurt, “İşten çıkarıldığı için iftiralar attı, bunlardan da hiçbirinin aslı çıkmadı. Ben, 17:00’den sonra makam aracımı bile kullanmam. Bu kadar hassas olduğum halde ‘Tuvalet kağıdını Kadir Bozkurt aldı’ diyor, böyle saçma bir şey olur mu” dedi.

‘MAKAM ARABASINA ALINAN LASTİKLERİ ÖZEL ARACINA TAKTI’

Güçbilmez, suç duyurusu dilekçesinde, İnönü Belediyesi’nde 2014 yılında makam şoförü olarak işe başladığını, Başkan Kadir Bozkurt’un yaptığı usulsüzlükler ve belediyede bayan personellere karşı uygunsuz davranışlarını gördüğü için bu görevden ayrılmak istediğini, Bozkurt’un da kendisini şantiyede kamyon şoförü olarak görevlendirdiğini belirtti.

Meclis üyeleri ve diğer ilgilere bu durumu söylemesine rağmen başkan hakkında bu zamana kadar herhangi bir işlem yapılmadığını ifade eden Güçbilmez, 2014 yılında belediyeye ait araca alınan kışlık lastiklerin Bozkurt’un 26 AK 702 plakalı özel aracına takıldığını iddia etti.

Hasan Güçbilmez, dilekçesinde Kadir Bozkurt’a şu suçlamaları yöneltti:

‘KAÇAK YAPI İÇİN İKİ SEFER YÜKLÜ MİKTARDA PARA ALDI’

“İlçedeki bir fabrikada yapılan kaçak yapı için ceza kesilmeyerek, belediyeye bir adet hibe olarak 4×4 araç aldırıldı. Bunun dışında, bu işin karşılığı olarak iki sefer yüklü miktar para başkana elden verilmiş olup, bu paranın ilk bölümü başkanın oğluna, düğün masrafı olarak düğün salonuna ödendi. Diğer ikinci kısım da dolar olarak ödendi. Bu paraların alınması için başkan beni iki defa fabrikaya gönderdi. Paranın ilki bana zarf içinde, diğeri de bir gazete kağıdına sarılı şekilde verildi.

2016 yılında Tuncay G. isimli biri, İŞKUR vasıtasıyla belediyeye işe alındı. Ancak Belediye Başkanı Kadir Bozkurt’un Karabayır bağlarındaki bahçesinde çalıştırıldı.

Başkan Bozkurt, kendi özel aracına, belediyenin anlaşmış olduğu benzin istasyonundan mazot aldı. Ancak fatura, belediye zimmetindeki başka araca kesildi. Başkanın özel arabasına yapılan bakım ve alınan yedek parça da belediyenin diğer araçlarına fatura edildi.

Bir dönem İçişleri Bakanlığı’nda müfettiş olarak çalışan Ali Ç., arkadaşı olması sebebiyle başka bir müfettiş gelmeden önce hafta sonları belediyeye gelip evraklarda düzeltme yaptı ve bu iş için kendisine para ödendi.

‘BELEDİYENİN TUVALET KAĞIDI, TEMİZLİK MALZEMELERİ, ÇAY, ŞEKER VS. MALZEMELERİ KENDİ EVİNE GÖTÜRDÜ’

Bir akaryakıt istasyonunun, başkanın özel aracına ücretsiz benzin verilmemesi nedeniyle ruhsatı iptal edildi. Fidanlıktan belediye adına ağaç ve çiçek alındı, fatura belediyeye kesildi. Ancak fidan ve çiçekler kendi özel bahçesine götürüldü.

Belediye adına solucan gübresi alındı ve yine aynı şekilde kendi bahçesinde kullanıldı. Belediye adına buzdolabı alındı. Ancak bu buzdolabı, başkanın kendi bahçesinde kullanıldı.

Belediye adına toplu alınan tuvalet kağıdı, temizlik malzemeleri, çay, şeker vs. malzemeler başkanın kendi evine götürüldü. Başkan Kadir Bozkurt’un başkanlık makamına geldikten sonraki mali durumundaki afaki artış bunu gösteriyor. Dikili’de yazlık, Karabayır’da arsa alan ve üzerine villa yaptıran başkan, tüm bunları haksız kazançlar ile elde etti.”

BOZKURT REDDETTİ: BÖYLE SAÇMA BİR ŞEY OLUR MU?

Hakkındaki iddiaları reddeden İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ise şunları söyledi: “Bu çocuk için, yıllar önce Valilik tarafından bize işten atılması ile ilgili yazı geldi; FETÖ’den dolayı. Biz de Valilik yazısı ile işten attık. Sonra 3 sene bu, ağır cezada yargılandı. Mahkemesi bitmiş, diyor ki ‘Beni işe al’. Seni işe alayım da seni işten ben atmadık ki. Bunun üzerine, sonra bir sürü iddialarda bulunuyor. CİMER’e iddialarda bulundu. CİMER araştırma yaptı. Valilikte iddialar oldu, Valilik soruşturma açtı, iddiaları araştırdı. Benim en doğal hakkım şimdi şu; bu bütün iddialar hep boşa çıktığından dolayı benim dava açmam lazım ona, ben sabrediyorum. İşten çıkarıldığı için iftiralar attı, bunlardan da hiçbirinin aslı çıkmadı. Ben, 17:00’den sonra makam aracımı bile kullanmam. Bu kadar hassas olduğum halde ‘Tuvalet kağıdını Kadir Bozkurt aldı’ diyor, böyle saçma bir şey olur mu? Bütün mesele budur.”

648189-3-t.jpg

"Eski şoföründen AK Partili belediye başkanına ‘rüşvet’ suçlaması" haberi, 23 Haziran 2022 tarihinde yazılmıştır. 23 Haziran 2022 tarihinde de güncellenmiştir. Yerel Gündem kategorisi altında bulunan Eski şoföründen AK Partili belediye başkanına ‘rüşvet’ suçlaması haberi 2022 yılına aittir. Bu haberin yanı sıra sayfamızda birçok güncel bilgi ve son dakika haberler yer almaktadır. Eski şoföründen AK Partili belediye başkanına ‘rüşvet’ suçlaması 2024 konusundaki bu haber içeriği objektif bakış açısının yansımasıdır. Yerel Gündem konusunda 29 Şubat 2024 tarihlidir, bugüne ait güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi Twitter ve Facebook sayfalarımızdan takip edin.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON HABERLER
 1. 09:14 Seçil Erzan'ın incelenen cep telefonundan çarpıcı mesajlar çıktı: Ölün para etmez
 2. 09:08 Erdoğan’dan Murat Kurum'a destek talimatı: Murat Kurum’a destek için çalışın
 3. 09:03 Sakarya'da Atatürk heykeline balyozlu saldırı
 4. 08:53 İstanbul'da deniz ulaşımına sis engeli
 5. 08:50 AK Partili isimden FETÖ’ye destek itirafı
 6. 08:45 İlk olarak Türkiye'de satılacak: Şarj edilebilir BYD Seal U Hibrit tanıtıldı
 7. 08:41 Şarkıcı Derya Uluğ'un tacizci kabusu: Kapısına dayanıp mehdi olduğunu iddia etti
 8. 08:37 Reza Zarrab'dan Ebru Gündeş paylaşımı
 9. 08:31 Özel, 300 bin kişiyle yapılan 300 anketin sonucunu açıkladı: Ege kıyılarından içeri yöneleceğiz
 10. 08:25 Garson olarak çalışıyor: CHP'li Ahmet Akın'la aynı isme sahip olan bağımsız adaya ulaşılamıyor
 11. 08:21 “DEM ile iş birliği” KJ’si krize yol açtı: CHP’li Fırat yayını terk etti
 12. 08:14 İsmail Saymaz: Haydarpaşa ve Sirkeci garları inşaata açılıyor
 13. 08:10 Ekrem İmamoğlu'nun yaptırdığı anket: Bu fark son hafta artar
 14. 08:07 Erdoğan emeklilere ‘‘Size ikramiye yok’’ derken gerekçesi doğru, ama muhatabı emekliler olmamalıydı
 15. 08:03 Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar artıyor
 16. 04:37 Dünyadaki en uzun kelimeler açıklandı: Bakın Türkçe'deki neymiş!
 17. 04:33 Rüyada kaplan görmek ne demektir?
 18. 03:33 Asla geçmeyen ağız kokusunun nedeni bu olabilir!
 19. 03:32 Şampuanınızda hangi bileşenlerin olması sağlıklıdır?
 20. 03:21 Sarımsakları bu yöntem ile saklayınca aylarca bozulmuyorlar!
Yerel Gündem Haberleri