AK Partili Üsküdar Belediyesi'nden milyonluk satış

AK Partili Üsküdar Belediyesi'nden milyonluk satış

AKP’li Üsküdar Belediyesi, bu yılın sonuna kadar 220 milyon TL değerinde bina ve 60 milyon TL değerinde arsa satacak.

AK Partili Üsküdar Belediyesi, Haziran ayı Belediye Meclisi oturumunda, ek bütçe teklifi sundu. 2022 bütçesi 1 milyar 100 milyon lira olan AKP’li belediye, bütçeyi 1 milyar 600 milyon liraya yükseltecek. Ek bütçenin bu yıl 220 milyon liralık bina ve 60 milyon lira değerinde arsa satışından karşılanacağı belirtildi.

BirGün’den İsmail Arı’nın haberine göre; CHP’li ve İYİ Partili Meclis Grubu’nun ret oyu kullandığı ek bütçe teklifi AKP’li ve MHP’li meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.

“ÇARÇUR EDİLİYOR”

CHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Aziz Yağmur, ek bütçe teklifine tepki gösterdi. CHP’li Yağmur konuşmasında, “220 milyon TL değerinde bina ve 60 milyon TL değerinde de arsa satacaksınız. Her zaman yaptığınız gibi, öyle tahmin ediyoruz ki 2024 yılında kadar gayrimenkul bırakmayacaksınız. Böyle giderse Üsküdar halkının geleceği olan gençlere hiçbir şey bırakmayacaksınız. Bu ek bütçenin gereksiz olduğunu düşünüyoruz. Bütçe yapmayı bilmiyorsunuz ve daha Haziran ayında yapılan bütçe bitti. Demek ki yönetemiyorsunuz. Üsküdar’ın varlıkları çarçur ediliyor ve bu bütçeyi gereksiz buluyoruz” ifadelerini kullandı.

“NE HİZMET YAPACAĞI BELLİ DEĞİL”

Üsküdar Belediye Meclisi’nin CHP’li Meclis Üyesi Ayça Betül Kını Mete ise BirGün’e yaptığı açıklamada, İstanbul’daki belediyeler arasında bütçesi en büyük ikinci belediyenin Üsküdar Belediyesi olduğunu açıkladı. CHP’li Mete sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üsküdar ilçesinin nüfusu Esenyurt’un yarısı kadar lakin bütçesi Esenyurt Belediyesi’nden daha fazla. Yani bütçeyle tam 220 milyon TL’lik gayrimenkul satışı yapılacak ve ayrıca arsa satışları da yapılacak. Bu bütçenin nereye harcanacağını da belli değil. Sorduğumuzda sözlü olarak ‘kentsel dönüşüm için harcayacağız’ diyorlar. Bu da havada kalan ve muallak bir açıklama. 1 milyar 600 milyon TL bütçe ile Üsküdar Belediyesi’nin ne hizmet yapacağı belli değil.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem