Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a ATV'den 165 milyon lira değerinde dava

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'a ATV'den 165 milyon lira değerinde dava

Farklı bir isim ile ve Oktay Kaynarca olmadan bir dijital platform ile anlaşan EDHO'ya, ATV dava açacak.

Yeni sezonuyla ekranlara dönmesi beklenirken final yapan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin ATV yerine başka bir platformda yayınlanacağı gündeme gelmişti. Farklı bir isimle bir dijital platformda yayınlanacağı haberlerinin ardından ATV harekete geçti. Buna göre yapımcı şirket ve senariste 165 milyon TL değerinde dava açılacak.

ATV'nin çok izlenen dizisi Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO), yedinci sezonuyla dönmesi beklenirken ani bir final kararı alınmış ve ekranlara veda etmişti. Sevilen dizinin bir dijital platformda farklı bir isimle ve kadrosunda Oktay Kaynarca olmadan devam edeceği gündeme geldi.

ATV dava açmaya hazırlanıyor

Snob Magazin'in haberine göre; yapımın dijital platformda yayınlanacağı haberlerinden sonra ATV'nin, yapımcı şirket BVB Film Yapım Prodüksiyon A.Ş. ve senarist Bahadır Özdener'e 165 milyon TL'lik dava açacağı iddia edildi.

Konuya ilişkin elde edilen bilgiye göre; "EDHO dizisinin bütün haklarının ATV'de olduğu, başka bir kanalın veya yapımcının bu diziyi veya bir benzerini her ne isim ve şekilde olursa olsun yapmasının ve yayınlanmasının imkansız olduğu" öğrenildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv