Fahrettin Altun aynı anda iki skandal paylaşım: Hem Atatürk ile Erdoğan'ı kıyasladı, hem de Meclis açılışıyla Adalet Sarayı açılışını bir tuttu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeni Yargıtay Hizmet Binası açılışını, 100 yıl önce gerçekleşen TBMM açılışıyla karşılaştırdı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılaştırdı.

Altun, sosyal medya hesabından Mustafa Kemal'in (O zaman henüz Atatürk soyadını almamıştı) 23 Nisan 1920'de Meclis'in açıldığı gün dua etme fotoğrafını paylaştı. İkinci fotoğrafta ise AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca ve Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dua ediyor.

İngilizce "Nasıl başladı, nasıl gidiyor" diye başlık atan Altun bu fotoğrafla gazeteci ve Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a mesaj ilettiği iddia edildi.

Gazeteci Yanardağ, akşam Tele1 ekranlarında canlı yayınlanan 4 Soru 4 Cevap programında, Atatürk düşmanı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Adli Yıl açılışında yer almasını eleştirmişti. Yanardağ, Atatürk'e alenen hakaret eden Erbaş'ın yer aldığı fotoğrafı anlatırken, Ayasofya'da Atatürk'e hakaret eden imamın da emekli edilerek, savunmasının alınmadığını söyledi. Yanardağ bu fotoğrafın özellikle yargıdaki güveni zedeleyen bir durum olduğunu şu sözlerle anlattı:

Atatürk'e kafir diyen birinin yer aldığı Adli Yıl açılışında hiç kimse adalet beklemesin.
Bu bir partizanlıktır.
AKP kendi Siyasal İslam ideolojisini Türkiye'nin adalet ayrımcılığının tepesinden aşağıya bir cübbe olarak geçirmeye çalışmıştır.
Peki niye bir Patrik (Ortodoksların dini lideri) veya Türkiye'de 20-25 milyon Alevi olduğu söyleniyor, niye çağrılmadı madem öyle?
Siz sadece toplumun bir kesimine mi adalet dağıtacaksınız Allah aşkına böyle bir şey olabilir mi ya?
Diyecekler ki, Yargıtay binasını açtık.
Dinin siyasete dahil edildiği, protokolde 12'inci sıraya yükselen Diyanet işleri Başkanı. 
30 Ağustos'ta savaşı kazanmış askekr protokolde Diyanet İşleri Başkanın arkasında.

Fahrettin Altun'un Atatürk - Erdoğan karşılaştırması

Altun, gece yarısı bu paylaşımı yaptıktan sonra, Atatürk - Erdoğan karşılaştırmasına çok sayıda tepki geldi.
Ayrıca Atatürk'ün Meclis açılışını dua ile yaptığı, söz konusu adalet olunca veya adli yıl açılışında Atatürk'ün yanında Diyanet İşleri'nden kimsenin olmadığı, bu durumun zaten üç erk kuralına aykırı olduğu belirtildi.

 
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Atatürk