'Fakirlerle mi çıkalım' diyen Özge Ulusoy'dan açıklama: Köpek gibi çalışıyorum

'Fakirlerle mi çıkalım' diyen Özge Ulusoy'dan açıklama: Köpek gibi çalışıyorum

Özge Ulusoy’un bir üniversitede yaptığı konuşma sırasında öğrencilerden birinin "Neden bütün mankenlerin zengin işadamlarıyla birlikte olduğunu açıklar mısınız?" şeklindeki sorusuna "Neden, fakirlerle mi çıkalım!" cevabı...

Özge Ulusoy’un bir üniversitede yaptığı konuşma sırasında öğrencilerden birinin "Neden bütün mankenlerin zengin işadamlarıyla birlikte olduğunu açıklar mısınız?" şeklindeki sorusuna "Neden, fakirlerle mi çıkalım!" cevabı tepkilere neden olmuştu. Habertürk yazarı Esin Övet köşesinde Özge Ulusoy'la konuyla ilgili konuştuklarını aktardı...

Ulusoy’un yakın arkadaşı Habertürk yazarı Esin Övet köşesinde bu olayı anlattı ve olayla ilgili Ulusoy’la konuştuklarına yer verdi.

Övet’in köşesindeki ilgili bölüm şöyle: 

"Özge mevzu nasıl başladı?

Üniversite öğrencilerinden biri söyleşi gayet güzel giderken, “Erkek arkadaşınızın soyadı Sabancı olmasaydı 6 sene beraber olur muydunuz?'' diye sordu.

Ben de 'Tabii ki beraber olurdum. Sence benim paraya mı ihtiyacım var' dedim. Üzerine, 'Ama bütün mankenler, zengin işadamlarıyla oluyor' dedi. Ben de genellemeye çok sinirlendim. Çağla Şıkel ile Emre Altuğ örneğini gösterdim. O da 'Emre’nin de parası var' cevabını verdi. Ben de o sırada, 'Fakirlerle mi çıkalım!' dedim. Tabii ki doğru bir kelime demiyorum. Ama benim anlatmak istediğim o değildi. Sonrasında kendisine de söyledim.

Bu soruyu soran erkek miydi, kadın mı?

Erkekti. Sonra ben 'Senin de ileride eşin olacak. Belki onun da maddi durumu iyi olacak ya da olmayacak' dedim. Alkış kıyamet koptu.

Peki bu algı Hacı Sabancı’dan mı ötürü var?

Her zaman vardı ama Hacı’yla daha da tavan yaptı. Esin sen şahitsin, köpek gibi çalışıyorum. Ben asla işimi bırakmadım. Ve bu algıdan asla kurtulamıyorum. Zaten bu yılların sinirinin patlaması. Biz çalışıyoruz, ama bunu gören yok. Bu kadar üretmeme, çalışmama rağmen. Hiçbir zaman işimi bırakmamama rağmen. Kimseden maddi bir destek görmediğim halde. Bir spor salonuna yazılıyorum, bana “O salona gidersin tabii sevgilin Hacı Sabancı olur'' diyen var. Olacak iş değil. Ben çalışıyorum ve para kazanıyorum. Bunu kimse kabul etmiyor.

Özge, hiç fakir sevgilin olmadı mı?

Esin sen yapma bari. Olmaz olur mu? Allah aşkına bir şey anlatmaya çalışıyordum orada. Ki benim hayatımı, ailemi, yaşantımı sen biliyorsun. Ben kendimi bildiğim bileli çalışıyorum. Başkasının parasına hiç ihtiyaç duymadım. Ailem bana bunu yaşatmadı zaten. Hissettirmedi. Paradan puldan bana ne."

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem