Fatih Portakal haberi böyle duyurdu: EYT’liler parti mi kuruyor?

Fatih Portakal haberi böyle duyurdu: EYT’liler parti mi kuruyor?

MHP’li vekil önce sosyal medyada paylaştı sonrada kamera karşında EYT’lilerin parti kuracağını iddia etti. Bu iddiaya EYT’lilerden ve CHP ...

MHP’li vekil önce sosyal medyada paylaştı sonrada kamera karşında EYT’lilerin parti kuracağını iddia etti. Bu iddiaya EYT’lilerden ve CHP kanadından yanıt sert oldu.

MHP’li vekil önce sosyal medyada paylaştı sonrada kamera karşında EYT’lilerin parti kuracağını iddia etti. Bu iddiaya EYT’lilerden ve CHP kanadından yanıt sert oldu. CHP grup başkan vekili Özgür Özel geçmişi hatırlatarak tepki gösterdi.Çünkü, EYT’lilerle ilgili araştırma önergesi AKP ve konuyu gündeme ilk getiren MHP’lilerin oylarıyla reddedilmişti.

AKP'nin amiral gemisi Hürriyet’ten Noyan Doğan ise geçtiğimiz günlerde şu ifadeleri kaleme almıştı:

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda, kısa adı EYT olan emeklilikte yaşı takılanlara pek de müjdeli haber gözükmüyor. Eylül ayında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT mağdurları ile görüşülmesi için Sosyal Politikalar Kurulu’nu görevlendirmişti. Bu da emeklilikte yaşa takılanlar için bir umut ışığı olmuştu. Hatta bu konuda 2020 yılında yeni gelişme yaşanacağı bile söyleniyordu. Ancak 2020 Yılı Programı’nda, bu konuda bir aksiyon alınacak gibi gözükmüyor.