Fatih Terim: Benim Guardiola'nın yardımcısıyla anlaşıldığı ile ilgili bir bilgim yok!

Fatih Terim: Benim Guardiola'nın yardımcısıyla anlaşıldığı ile ilgili bir bilgim yok!

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işıtan Gün’ün Pep Guardiola’nın yardımcısıyla anlaşıldığı yönündeki açıklaması hakkında konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, yönetici Işıtan Gün'ün "Pep Guardiola'nın yardımcısı ile anlaştık" açıklaması ve başkan Burak Elmas'la ilgili konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, başkan Burak Elmas için, "Ben, şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım başkanla. Hoş; benim, mecbur kalmadıkça hiçbir problemim olmaz. Çok samimi bir ilişkimiz var" dedi.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Işıtan Gün’ün Pep Guardiola’nın yardımcısıyla anlaşıldığı yönündeki açıklaması hakkında Fatih Terim, “Birikimine, kişiliğine, katkı sağlayacağına inandığımız isimler hakkında fikir birliğine varırsak birlikte çalışırız. Gelen kimse olmadı ki reddedelim. Benim böyle bir şeyden haberim yok ki fikir söyleyeyim. Açıkçası bu konuda bir şey yok ki reddetme olsun" ifadelerini kullandı.

Yardımcı konusunda Terim, "Çalıştığım bir arkadaşımı kötü dönemde işaret etmem. Bir şey varsa benimdir sorumlusu. Yapılacak bir şey varsa bana yapılsın derim. İyi bir zamanda herkesi değiştirim. Kötü zamanda kabahat bunlarda, suç bunlarda gibi bir işarette de bulunmam, eylemde de bulunmam. Rasim Hoca'ya milli takımda konuştular, Hamza'ya, Hasan'a, Ümit'e, Eser'e, Oğuz'a, Metin'e söylediler. Allah allah. Şampiyon olurken bu çocuklara hiçbir şey söylemediler. Dünyanın en iyi performans hocalarından olan Scott Piri'ye bile laf ettiler" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Galatasaray yöneticisi Işıtan Gün, "Guardiola'nın yardımcısıyla ilgili... Evet, doğrudur. Başkanımızla birlikte görüştük. Başkanımızın talimatıydı. Florya'daki teknik ekibi güçlendirme adına bir hamleydi. Başkanımız da hocamıza bilgi vereceğini söylemişti. Guardiola'nın yardımcısı, teklifimizi kabul etti. Buradaki son karar başkanımızın. Ben, Fatih Terim'in görevden ayrılmasını istediğim yönünde çıkan haberleri hayretle karşılıyorum. Başkanımıza sürekli, 'Fatih hoca ile devam etmeliyiz' diyen benim. Ben Fatih Terim’in görevi bırakması yönünde bir söylemde bulunmadım. Fatih Hoca ile devam etmemiz gerektiğini söyleyen kişi de benim! Guardiola’nın yardımcısını Fatih Terim’in yardımcısı yapmak için görüştüm" ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray açıklama yayımlamıştı

Galatasaray kulübü, yönetim kurulu üyesi Işıtan Gün'ün yurtdışında yaptığı temaslar hakkında da resmi internet sitesinde üzerinden bir açıklama yayımlamıştı

Açıklamada, "Son günlerde bazı basın organları ve sosyal medyada yönetim kurulu üyemiz Sayın Işıtan Gün hakkında çıkan haberler, gerçeği yansıtmamaktadır. Kendisinin futbolun dünyadaki çeşitli paydaşları ile yürüttüğü görüşmeler, başkanımız ile yönetim kurulumuzun bilgisi ve yetkilendirmesi çerçevesinde gerçekleşmektedir.

"Değerli çalışma arkadaşımızı bu görüşmelerinden dolayı hedef alan mesnetsiz karalamaları en güçlü şekilde kınıyor, kendisinin tereddütsüz yanında durduğumuzu ve dilerse başlatacağı hukuki sürece destek vermeye hazır olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz" şeklinde açıklamalara yer verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor